Меню
 
Головна arrow Новини
Київські дитячі кардіохірурги – у Чернігові

21 вересня бригада лікарів Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України (м. Київ) побувала у КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня». Мета візиту – ознайомлення із роботою чернігівських дитячих кардіологів, обстеження маленьких пацієнтів з метою виявлення вроджених вад серця та їх відбір на лікування до київських профільних клінік.

Завідувач відділення дитячої кардіохірургії Інституту серця, заслужений лікар України Василь Карпенко розповідає:

«Ініціатива про приїзд до Чернігова належить нашому керівнику Борису Тодурову. За неповний місяць ми побували у кількох регіонах України, зокрема, у Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі з тим, щоб проконсультувати дітей на предмет виявлення вродженої серцево-судинної патології, визначення алгоритмів лікування у нашому інституті. На Чернігівщині ми вперше, хоча наші спеціалісти вже побували у Ніжині, де обстежували дорослих пацієнтів. На жаль, вроджені вади серця – одна із поширених патологій у дітей. Це і атріовентрикулярний септальний дефект, тетрада Фалло, синдроми гіпоплазії ділянок серця, коарктація аорти тощо. Втім, не помилюся, якщо зазначу – лікувати таких пацієнтів ефективно і без негативних наслідків наші спеціалісти вміють найкраще в Україні. Проблема оперативного лікування таких дітей полягає у тому, що діти, на відміну від дорослих, до певного віку не відчувають якихось негативних симптомів , а коли трохи дорослішають, вони даються взнаки. Тому саме раннє виявлення такої патології здатне підвищити якість життя дитини. Втім, не всі вроджені вади підлягають саме великій хірургії, часто-густо кардіохірурги застосовують малоінвазивну хірургію, а інколи обмежуються консультаціями та періодичними обстеженнями. Інститут серця має все необхідне сучасне обладнання для ефективного лікування , діагностики та зручні умови для перебування дітей та їхніх батьків».

Відтак протягом дня київські медики проконсультували понад 60 дітей, частину з яких відібрано на лікування у Києві. Також у рамках програми кияни презентували огляд розвитку вітчизняної кардіохірургії та познайомили наших лікарів із можливостями Інституту серця щодо алгоритмів спостереження за хворими маленькими пацієнтами.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc