Меню
 
Головна arrow Новини
Чому бустерна вакцинація від COVID-19 рятує життя?

Дуже дивно й трохи сюрреалістично у час війни нагадувати про попереднє випробування – пандемію. Але наша спільна мета – зберегти життя українців, аби відстояти державність і відбудувати сильну країну. Отже, про коронавірус усе ще треба говорити.

Вчені світу продовжують дослідження щодо тривалості імунітету від ковіду. І ми можемо користуватися результатами їхньої роботи.

Зокрема, у медичному журналі The Lancet опубліковано дослідження ефективності другого бустеру (четвертої дози щеплення). Двом групам пацієнтів відповідно вводили або повну дозу Pfizer, або ж пів дози Moderna. За два тижні після щеплення рівень захисних антитіл у першій групі підвищився в 1.6 рази, а в другій – вдвічі.

Результати цього дослідження дають шанс сподіватися, що другий бустер дійсно може бути доречним, адже рівень захисту після першого суттєво знижується в середньому через 4–5 місяців (хоча в окремих людей може триматися і значно довше).

Чи чекає на нас перспектива робити щеплення щопівроку? Вчені думають і над цим. Є думка в наукових колах, що світу необхідно активно інвестувати в розробку нового покоління щеплень, що суттєво змінило б ситуацію та забезпечило триваліший захист. Та наразі найкращою опцією для людей з груп ризику є повторний бустер.

Так чи інакше, берегти себе, знаходити можливості для відпочинку й хороших емоцій, їсти повноцінно та спати хоча б приблизно за графіком – це стратегія, якої всім нам потрібно дотримуватись. Як для захисту від окупанта, так і від коронавірусу.

Більше про здоров’я під час війни можна дізнатися на платформі доказової інформації про здоров’я «Бережи себе» за посиланням https://inscience.io/en/berezhy-sebe/Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc