Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором».

В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки. Війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від агресії, розв’язаної російською федерацією. Наразі важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає не тільки рятувати життя військових, а й проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.

«Наразі в області спостерігається нестача негативного резус-фактора усіх груп крові. Якщо ви донор або плануєте ним стати, якщо у вас є бажання допомогти місту та області, ви можете здати кров, адже її запаси потрібно поповнювати постійно. Особливо в цей час. Ми будемо раді кожному! Перш за все тим, хто має негативний резус». – повідомляє Чернігівський обласний центр крові.

Як стати донором?

- Звернутися до центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).

- Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.

Список центрів крові – за посиланням: https://cutt.ly/TCWc6NV

- Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає донатити кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів.

Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/

Хто може стати донором?

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання детально можна прочитати тут: https://utcc.gov.ua/blooddonor/

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам здав кров для фронту. Автор надав право використовувати його роботу, сподіваючись, що вона надихне на донорство інших.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc