Меню
 
Головна arrow Новини
Як отримувати імуносупресанти під час воєнного стану

Не зважаючи на військову агресію, розв’язану російською федерацією, держава продовжує забезпечувати всіх пацієнтів після трансплантації препаратами імуносупресивної дії на безоплатній основі.

Після пересадки органів – на час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад. Перед випискою зі стаціонару медики складають йому консультативний висновок зі схемою лікування, у якій вказані препарати і рекомендована доза.

Після виписки пацієнту необхідно звернутися до Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) за місцем проживання. Відповідальний співробітник Департаменту ставить такого пацієнта на облік, робить відповідне замовлення необхідних ліків і роз’яснює порядок їх отримання.

За інформацією Українського центру трансплант-координації, для взяття на облік пацієнт повинен надати ДОЗ наступні документи:

- паспорт або ID-картку;

- індивідуальний податковий номер;

- виписний епікриз із медичної картки, виданий закладом, де виконана трансплантація;

- консультативний висновок лікаря-трансплантолога про призначення засобів імуносупресивної терапії.

Люди, які через війну змушені були переїхати в інші регіони, мають звернутися до ДОЗ за новим місцем проживання. До вказаних вище документів слід додати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщену особу.

Звертаємо увагу, що в умовах воєнного стану препарати імуносупресії видаються пацієнтам на 6 місяців.

При цьому слід обов’язково дотримуватися схеми проведення лабораторних досліджень щодо визначення концентрації препарату в крові і підтримувати зв'язок з лікарем-трансплантологом на предмет коригування дози препаратів.

Наразі у кожній області визначено відповідальну особу – представника ДОЗ, у якого можна отримати консультацію телефоном щодо забезпечення препаратами імуносупресії в конкретному регіоні.

Список відповідальних осіб з контактними телефонами розміщено на сайті Українського центру трансплант координації за посиланням https://utcc.gov.ua

«У бюджетному запиті на 2023 рік Міністерство охорони здоров’я ініціює включення препаратів імуносупресивної дії до програми «Доступні ліки». Тобто наступного року з’явиться можливість вже без централізованих закупівель і поставок пацієнту напряму звернутись з електронним рецептом до аптеки і там отримати необхідний йому препарат, а Національна служба здоров’я коштами державного бюджету відшкодує аптекам їхню вартість», – анонсує нові підходи до відпуску імуносупресорів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Довідка: Імуносупресивні лікарські засоби (імуносупресанти) – препарати, які пригнічують імунологічні реакції організму. Призначають для пригнічення реакції відторгнення трансплантата та для лікування тяжких аутоімунних захворювань.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc