Меню
 
Головна arrow Новини
COVID-19: коли робити бустерну дозу вакцини?

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 рекомендують робити у період, коли минуло від 6 до 9 місяців після основного курсу щеплення – повідомив українським засобам масової інформації Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Якщо від отримання базового курсу щеплення пройшло більше 6 місяців, треба отримати бустерну дозу. Оптимальний термін - від 6 до 9 місяців. Цей термін рекомендований, він якраз сприяє тому, що імунітет буде найбільш комплексним та повним. Якщо ж ви пропустили цей термін, тобто більше 9 місяців – нічого страшного. Курс проходити заново не потрібно. Вказаний алгоритм розповсюджується як на доросле населення, так і на дітей. Водночас деяким категоріям населення рекомендують вводити другу бустерну дозу вакцини. Поки що вона рекомендована людям від 60 років, а також людям з імуно-супресивними станами, які підвищують ризик важкого перебігу коронавірусу. Відтак саме для бустерного щеплення зараз найсприятливіший сезон», – розповів Ігор Кузін.

За його словами, зараз українці можуть щепитися вакцинами виробництва Pfizer та Coronavaс, яких нині достатньо у регіонах.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc