Меню
 
Головна arrow Новини
9 серпня у Прилуках з робочим візитом перебував заступник Міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко.

За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації, мета візиту — аналіз роботи місцевих закладів охорони здоров’я, їхня готовність до наступного етапу реформ у галузі медицини та подальше надання якісної медичної допомоги у регіоні.

Посадовець спільно із заступницею начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанною Шерстюк, начальником Управління охорони здоров’я ОДА Андрієм Лінником, очільниками району та міста відвідав Прилуцьку міську, районну та дитячу лікарні.

«Оптимізація та об’єднання медичних закладів є одним із кроків інфраструктурної частини реформи охорони здоров’я. Об’єднаний медичний заклад стає більш фінансово спроможним та може суттєво покращити якість послуг для пацієнта», - підкреслив Олексій Яременко під час спілкування з представниками громади.

Відповідно до реформи, мережа закладів охорони здоров’я в області буде об’єднана в один госпітальний округ та поділена на кластери. Медичний кластер не завжди має співпадати з районом. Але обов’язково на кожні 150 тисяч населення у кластері має бути лікарня, яка надаватиме близько 13 видів медичних послуг.

Крім кластерних лікарень, мережа закладів охорони здоров’я госпітального округу буде складатися з надкластерних та загальних лікарень. Надкластерні — це потужні лікарні, котрі надаватимуть близько 25 видів медичних послуг, а загальні лікарні місцевого рівня — близько 8 видів послуг та обслуговуватимуть від 40 до 80 тисяч жителів. Медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.

«У громаді є розуміння і, навіть не чекаючи на певні законодавчі рішення, вже робляться кроки до об’єднання медичних закладів», – зазначив Олексій Яременко.

Відтак у рамках нової реформи у Прилуках з’явиться потужна кластерна лікарня. За словами заступника Міністра охорони здоров’я України, об’єднаний медичний заклад стане більш потужним та зможе посісти своє місце в госпітальній мережі.

Крім того, у рамках перебування на Прилуччині, заступниця начальника Чернігівської обласної військової адміністрації Жанна Шерстюк відвідала Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» та ознайомилася зі станом укриття у закладі.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc