Меню
 
Головна arrow Новини
28 липня - Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

Під час війни питання доступу до тестування, лікування та профілактики вірусних гепатитів особливо актуальне. Втім, громадяни повинні знати, що незважаючи на нинішній складний час, медики роблять все необхідне для того, щоб стан захворюваності українців на гепатити не набув характеру епідемії.

Загалом гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Серед вірусних гепатитів найбільш небезпечними є вірусні гепатити В та С, які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з вірусними гепатитами. Саме тому найважливішими є профілактичні заходи, зокрема, тестування.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України наголошують - періодичне тестування на вірусні гепатити необхідно зробити правилом. Передусім варто звертатися до сімейного лікаря, який може провести швидке тестування та у разі позитивного результату направити до вузькопрофільного спеціаліста.

Для захисту від гепатитів важливо дотримуватися такої ж профілактики, як і при інших вірусних захворюваннях: мити руки, вживати в їжу вимиті або термічно оброблені продукти, мати індивідуальні засоби особистої гігієни, використовувати бар’єрну контрацепцію тощо. Або ж вакцинуватися. Відтак до Національного календаря щеплень входить лише вакцинація від вірусного гепатиту В. Це захищає людину і від вірусного гепатиту D, оскільки він розвивається тільки у пацієнтів із вірусним гепатитом В. На жаль, вакцини проти гепатиту С не існує.

Поранення, переливання неперевіреної крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування вірусними гепатитами В і С. І саме тому надзвичайно важливо ставити здоров’я на перше місце, перейматися профілактикою цих захворювань.

Незважаючи на підступність вірусних гепатитів, слід знати - вони доволі успішно піддаються лікуванню. Головне – розпочати його якомога раніше. Завдяки турботі влади лікування гепатиту С в Україні цілком безкоштовне, як і тестування. Переважна більшість людей, що живуть із вірусним гепатитом С, повністю одужують після кількамісячного прийому лікарських препаратів, призначених фахівцями. За даними МОЗ, нині в Україні є достатня кількість відповідних медикаментів.

Попри небезпечність вірусу, у більшості хворих ураження печінки розвивається досить повільно (інколи — через 20–30 років). Але навіть якщо вірус на момент виявлення і не призводить до помітних уражень печінки, лікування призначається абсолютно всім хворим. Отже, дослідження доводять, що вірусний гепатит С виліковний!

А от лікування вірусного гепатиту В значно триваліше за гепатит С. Однак, завдяки вчасному та регулярному прийомі лікарських засобів, розвиток хвороби можна значно стримати і повернути людину до якісного і звичного життя.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc