Меню
 
Головна arrow Новини
Чи загрожують Чернігівщині спалахи інфекційних хвороб?

Ризики виникнення інфекційних хвороб значно вищі під час війни, але медики Чернігівської області вживають усіх заходів для запобігання розповсюдженню цих захворювань. Відтак регіон забезпечений необхідними вакцинами проти тих інфекцій, від яких можна захиститися шляхом щеплення. Про це повідомив начальник Управління охорони здоров’я обласної військової адміністрації Андрій Лінник.

«Вакцини є, і ми продовжуємо планові щеплення, що дозволяють уникнути важкого перебігу інфекційних хвороб, таких, як поліомієліт, дифтерія, кір, кашлюк, правець тощо», – зазначив він.

За словами Андрія Лінника, нині значно вищі шанси інфікуватися мають пацієнти з хронічними захворюваннями, онкохворі, люди старшого віку, пацієнти з ВІЛ, а також ті, хто приймає певні групи препаратів, приміром, стероїдні гормони. Через це медики проводять широку просвітницьку роботу, разом з іншими службами слідкують за дотриманням умов санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, інформують про якість питної води, елементарні засоби індивідуального захисту, починаючи від ретельного миття рук, обробки харчових продуктів до своєчасного звернення за медичною допомогою при виникненні будь-яких симптомів захворювання.

«Адже є інфекційні хвороби, які мають легкий перебіг і не передбачають значного лікування, однак є захворювання, що мають загрозливі для життя прояви й ускладнення. Ми над цим працюємо і сподіваємося, що в нашій області таких проблем не виникне», – додав Андрій Лінник.

Нагадаємо: усі обов’язкові щеплення для дітей та дорослих можна знайти в Національному календарі щеплень. Під час війни через більший ризик травмування, збільшуються шанси інфікуватися правцем та гепатитом Б. Дорослим кожні 10 років потрібно ревакцинуватися від правця та дифтерії. Тим,хто народилися до 2000-х років та не були вакциновані від гепатиту В, рекомендовано зробити це щеплення. Крім того, нині залишається актуальною проблема захворюваності на COVID-19. Тому людям, старшим за 12 років, потрібно вдатися до вакцинації від цієї недуги.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc