Меню
 
Головна arrow Новини
Державні інституції та громадський сектор об‘єднують зусилля і досвід заради розбудови мережі психологічної допомоги в Україні

30 червня відбулося установче засідання робочої групи у складі Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, постраждалим внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Ця зустріч засвідчила об’єднання відомств, проєктів і партнерів заради розбудови мережі психологічної допомоги в Україні.

«Ми всі перебуваємо у стані надпотужного стресу, емоційному напруженні, переживаємо втрати і загрози фізичних травм, – наголосила Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я України. – Усе це може мати вкрай негативний вплив на здоров’я під час війни та після перемоги. І це може бути як очевидний вплив, так і поступове погіршення психічного і фізичного здоров'я. Власне тому ми об’єднуємо вміння, зусилля і досвід державних інституцій та громадського сектору заради розбудови мережі психологічної допомоги в Україні».

Для того, щоб оперативно реагувати та долати руйнівні наслідки війни, у тому числі й у напрямку зміцнення психічного здоров’я, перша леді України Олена Зеленська ініціювала створення «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки». Аби українці, які постраждали внаслідок дій агресора, отримали повноцінний і ефективний доступ до психологічної допомоги. Оскільки психологічне благополуччя населення тісно пов'язане з майбутнім країни та її добробутом у різних сферах суспільного життя.

За словами Аліси Ладик-Бризгалової, фахівчині із психічного здоров’я Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні, реагування нашої країни на виклики війни з найперших днів є унікальним.

«Виходячи з того, як Україна реагує на виклики війни і пріоритизує тему психічного здоров'я, добробуту населення і кожного українця з самого початку, ми бачимо Україну як приклад для інших країн і будемо надавати не тільки допомогу, щоб підсилити охорону психічного здоров'я, але будемо надавати і майданчик для того, щоби Україна ділилася своїм досвідом з іншими країнами. І вони могли також навчатись та мінімізувати помилки в майбутньому. Це, можливо, трошки додає відповідальності, але, я сподіваюсь, це також чудова можливість для України поділитися досвідом з іншими країнами», – зокрема, зазначила представниця ВООЗ в Україні.

Поза іншим під час зустрічі був презентований проєкт рамкового документа, розробленого за ініціативи першої леді України у координації з МОЗ та за підтримки ВООЗ. Він визначає національні пріоритети роботи та враховує найкращі стандарти і практики психологічної допомоги та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайної ситуації. У ньому є розмежування заходів, які потрібно реалізувати за кожним із секторів у перші 6 місяців і у наступні два роки. Такий документ дозволить усім учасникам і партнерам процесу, поточним і майбутнім, розуміти пріоритети роботи і синхронізувати зусилля для досягнення спільної цілі із максимально раціональним використанням ресурсів.

Крім того, учасникам зустрічі презентували посібник із самонавчання для тих, хто працює на лінії першого контакту «Базові психосоціальні навички» для комунікації з людьми, що мали досвід психологічної травми.

Нагадаємо, що робоча група створена як консультативно-дорадчий орган МОЗ, основними завданнями якого є формування пропозицій і опрацювання проєктів нормативно-правових актів щодо удосконалення охорони психічного здоров'я та психосоціальна підтримка населення України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc