Меню
 
Головна arrow Новини
Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, який вдосконалює надання медичної допомоги

Україна зробила ще один крок до гармонізації законодавства у сфері охорони здоров'я з європейським. Комітет ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав до другого читання законопроєкт №3606 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги». Документ покликаний усунути низку недоліків у Програмі медичних гарантій та підвищити ефективність діяльності НСЗУ. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

«За понад п’ять років, що минули з моменту запровадження Програми медичних гарантій, було виявлено ряд розбіжностей, які потрібно усунути задля злагодженої роботи системи надалі. Тому цим законопроєктом ми вносимо зміни в реалізацію ПМГ та надаємо повноваження Кабінету Міністрів контролювати виконання договорів за Програмою медичних гарантій», – повідомив Олексій Яременко.

Додаткові важливі зміни, які запроваджує проєкт закону:

- об’єднує поняття вторинна і третинна медична допомога, оновлює модель надання паліативної допомоги;

- врегульовує модель госпітальних округів та поділ їх на кластери, визначає мережі кластерних, надкластерних та інших лікарень;

- деталізує процедуру затвердження платних послуг державними та комунальними закладами охорони здоров’я;

- встановлює можливість залучення студентів, інтернів, фармацевтів на період карантину або надзвичайної ситуації до надання медичної допомоги в порядку, встановленому Кабміном;

- надає право Кабінету Міністрів України встановлювати мінімальний рівень оплати праці медичних працівників;

- запроваджує засади для реімбурсації медичних виробів.

До другого читання законопроєкт зазнав змін відповідно до військових реалій. Понад три місяці війни продемонстрували, що відсутність можливості впливати на діяльність медичних закладів іноді призводить до негативних наслідків. Також гостро постало питання необхідності координації медичних закладів на центральному рівні.

Тому проєкт закону, серед іншого, встановлює процедуру запровадження тимчасової адміністрації у закладах охорони здоров'я на період дії воєнного стану та надзвичайної ситуації. Тимчасова адміністрація запроваджуватиметься Кабінетом Міністрів України та реалізовуватиметься Міністерством охорони здоров’я України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc