Меню
 
Головна arrow Новини
Навіть в умовах війни наші медики опановують лікарську практику та підвищують свій професійний рівень

Попри повномасштабну війну українські лікарі продовжують підвищувати свій професійний рівень та навчатися у фахівців із міжнародних організацій. Наразі триває активна співпраця з міжнародною неурядовою організацією Global Response Management — GRM (США), представники якої допомагають нашим медикам від початку війни.

Протягом тижня наші лікарі загальної практики проходили навчання у двох закладах охорони здоров'я на Хмельниччині. Зокрема, відпрацьовували навички роботи за допомогою сучасних методів ультразвукової діагностики під час надання першої медичної допомоги. А саме, використання протоколів ультразвукового дослідження — Fast (The Focused Assessment with Sonography in Trauma), розробленого з метою визначення наявності крові в серцевій сумці та у черевній порожнині, а також використання його розширеного протоколу (eFAST), який додатково обстежує грудну клітку на предмет скупчення газу/повітря у плевральній порожнині.

Також у навчанні використовували протокол ультразвукового дослідження POCUS, який використовується для діагностики захворювань, незалежно від місця лікування пацієнта, будь то в сучасній лікарні, автомобілі швидкої допомоги або віддаленій місцевості.

Крім того, іноземні спеціалісти привезли два сучасні й портативні апарати ультразвукової діагностики, які передали нашим медикам для використання у лікарській практиці.

Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність закордонним колегам за допомогу та підтримку, а також за важливий обмін досвідом з українськими лікарями, які щохвилини рятують наших військових та цивільних.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc