Меню
 
Головна arrow Новини
Як знайти необхідні лікарські препарати, продовжити довідку з інвалідності чи завантажити COVID-сертифікат – контакт-центр МОЗ відповідає на найпоширеніші запитання.

Понад 10 000 звернень надійшло до національного контакт-центру МОЗ з початку повномасштабного російського вторгнення. За цей час контакт-центр став майданчиком для надання онлайн-допомоги у сфері охорони здоров’я. Оператори консультують українців і допомагають розв’язати найрізноманітніші проблеми, які принесла в їхнє життя війна. Як знайти необхідні лікарські препарати, продовжити довідку з інвалідності чи завантажити COVID-сертифікат – МОЗ публікує відповіді на найчастіші питання, з якими звертаються українці.

1. Як продовжити дію інвалідності, якщо не має можливості прибути на МСЕК?

Особам, у яких строк інвалідності закінчився, у період воєнного стану дозволено продовжити дію інвалідності заочно. Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення/скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення/скасування. Відтак діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК: соціальні виплати; реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні), засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо; освітні послуги; відповідні пільги.

2. Як знайти необхідні ліки під час війни?

Перевірити інформацію про наявність лікарських препаратів у вашому регіоні/місті/населеному пункті можна за допомогою відповідних онлайн-платформ, до прикладу tabletki.ua. На сайті, зокрема, можна дізнатися як про наявність в аптеках необхідних лікарських препаратів, так і про те, де працюють найближчі аптеки.

3. Чи можна згенерувати COVID-сертифікат після завершення його терміну придатності?

Якщо у вас у Дії зник COVID-сертифікат через завершення його терміну придатності, ви можете повторно надіслати запит на створення документа – і він знову з’явиться у застосунку. Це нові правила відображення цифрового документа в Дії. Тепер міжнародний COVID-сертифікат буде зберігатися у вашому пристрої упродовж 1,5 року. Відтак сертифікат можна використовувати як документ, що підтверджує вакцинальний статус від COVID-19. Однак використовувати документ після завершення його терміну придатності в цілях уникнення карантинних обмежень – не вийде. Для цього потрібно робити наступне за чергою щеплення та згенерувати новий активний сертифікат.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc