Меню
 
Головна arrow Новини
14 лютого - Міжнародний день боротьби з епілепсією.

Епілепсія — це неврологічне захворювання, яке, на жаль, нині неможливо вилікувати, але за умови регулярного вживання ліків епілептичні напади можна стримувати та забезпечити людині якісне життя.

Як зазначає офіційний сайт Національної служби здоров’я України, з минулого року препарати для лікування епілепсії вміщено до програми «Доступні ліки». Пацієнти можуть отримати їх в аптеках безоплатно або з частковою доплатою. Нині у програму входить 27 торговельних назв лікарських засобів із діючими речовинами «вальпроєва кислота», «карбамазепін» та «ламотриджин», 5 з яких відпускаються безоплатно.

Для отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» необхідний електронний рецепт. Е-рецепт для пацієнтів із епілепсією зможе виписати невролог або психіатр, зокрема і дитячі лікарі за цими спеціальностями. Тож необхідно звернутись до свого лікуючого лікаря за електронним рецептом. Якщо лікуючого лікаря немає - потрібно його обрати в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування потрібно електронне направлення, яке виписує сімейний лікар. А от для звернення до психіатра електронного направлення не потрібно.

З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни. А це - майже 11 000 аптек та аптечних пунктів по всій країні. Знайти найближчу аптеку можна за допомогою дашборду https://bit.ly/3uKmxqE.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc