Меню
 
Головна arrow Новини
3 грудня 2021 відбувся моніторинговий візит обласних фахівців із ТБ/ВІЛ на чолі із генеральним директором КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих небезпечних хвороб» Миколою Дейкуном до Козелецького Центру ПМСД.

У роботі групи взяли участь провідні фахівці КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Карпенко Ж.В., Тесленок І.Г., Гуня Н.І. та Товчига Н.В., консультант проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні»; Мойсеєнко А.В., голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА».

Мета заходу – налагодити дієву співпрацю між територіальними громадами, первинною ланкою медичної допомоги, обласним спеціалізованим протитуберкульозним закладом на етапі широкого застосування амбулаторних пацієнт-орієнтовних підходів до лікування і обговорити організаційні питання щодо надання якісних послуг у сфері ТБ/ВІЛ.

Із головним лікарем Козелецького Центру ПМСД Корнієнко І.М., фахівцями «первинки» обговорено практичні питання щодо активізації роботи по виявленню туберкульозу та ВІЛ-інфекції, організації контрольованого амбулаторного лікування, підвищення його ефективності. Надані практичні рекомендації щодо здійснення медико-соціального та психологічного супроводу хворих на ТБ, ЛС ТБ та контактних осіб фахівцями БО «Чернігівська МЕРЕЖА», удосконалення процесу консультування та тестування населення на ВІЛ швидкими тестами, тощо.

Виявив зацікавленість та приєднався до роботи головний лікар Деснянського Центру ПМСД Шинкаренко О.М.

У ході візиту відбулася зустріч із заступником селищного голови Козелецької селищної ради Великохатнім С.Л., на якій детально обговорена епідемічна ситуація на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію на підпорядкованій території і шляхи її поліпшення.

Зокрема Микола Дейкун акцентував увагу на тому, що в області є всі можливості для ранньої діагностики туберкульозу – вже рік працює маршрут доставки мокротиння від осіб із підозрою на ТБ до відповідних лабораторій, відновлено роботу пересувної флюорографічної установки у вогнищах туберкульозу.

Сторони висловили бажання щодо подальшої співпраці, поєднанні зусиль на протидію епідеміям, окреслили план дій на 2022 рік з впровадженню заходів із кінцевою метою «Громада вільна від ТБ».

Захід відбувся за технічної підтримки проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc