Меню
 
Головна arrow Новини
Про необхідність посилення заходів з подолання епідемії коронавірусної інфекції в регіоні йшлося 10 серпня на селекторній нараді в Чернігівській облдержадміністрації.

Участь у нараді, зокрема, взяли голова ОДА В’ячеслав Чаус, заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда, керівник Національної програми імунізації Олександр Заїка, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петро Гармаш, Генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр з контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Донець, а також представники органів місцевого самоврядування Чернігівщини та керівники закладів охорони здоров’я області.

Як зазначив В’ячеслав Чаус, Чернігівщина зокрема та Україна загалом стоять на порозі нового сплеску захворюваності на коронавірусну інфекцію, причому в доволі агресивній формі у вигляді штаму «Дельта».

«Тому, – наголосив він, – єдиний шлях убезпечення від захворювання – це своєчасна вакцинація якомога більшої кількості населення області для вироблення колективного імунітету. Втім, на жаль, деякі громади дуже халатно ставляться до питань вакцинації. Тому ми і маємо вже десять підтверджених випадків нового штаму COVID-19 і свідченням цього є результати візиту на Чернігівщину представників профільного Міністерства».

У свою чергу Олександр Комаріда наголосив: рівень охоплення щепленням жителів області нижчий, ніж у середньому по Україні.

«Ми проаналізували роботу пунктів щеплення в області і з’ясували, що графіки їхньої роботи потребують вдосконалення, адже дехто з громадян не має змоги потрапити на вакцинацію своєчасно. Крім того, місцева влада далеко не завжди ретельно ставиться до інформаційної кампанії щодо необхідності щеплень. Відтак від ефективності інформаційно-роз’яснювальної роботи великою мірою залежить успіх подолання пандемії».

Водночас перше щеплення в області отримали майже 19% від загальної кількості дорослого населення (вакциновано 183,1 тисячі осіб). Другою дозою вакциновано 7,05% (68,3 тисячі осіб). Наголошувалося, що протягом минулого тижня темпи щеплення зросли майже на чверть, хоча це і недостатньо для вироблення колективного імунітету.

Також Олександр Комаріда визначив роль сімейних лікарів як головну у заохоченні громадян до вакцинації. Тому, за його словами, необхідно оптимізувати їхню роботу у плані внесення даних до системи реєстрації та знизити паперове навантаження на медиків.

«Разом із деякими проблемами, вирішення яких знаходяться у компетенції органів місцевого самоврядування, а відтак і медиків, можна визначити деякі позитивні тенденції у проведенні кампанії, – заявив Олександр Заїка, – серед зразкових центрів можна назвати такі, що працюють у місті Чернігові на кшталт центру вакцинації у ТЦ «Голлівуд», де вакцинація проходить дуже задовільно з дотриманням всіх законодавчих норм».

В’ячеслав Чаус зазначив: є кілька шляхів вдосконалення роботи з попередження захворюваності на коронавірусну інфекцію, зокрема, зворотний зв’язок між облдержадміністрацією, її структурними підрозділами та владою і медиками на місцях. І хоча обласна влада має потужні важелі впливу на прискорення темпів профілактичних щеплень, місцеві органи повинні у свою чергу усвідомити ризики своєї незадовільної роботи та докласти всіх зусиль для покращення ситуації. Керівник запевнив – рівнятися треба на кращих. Тому матеріальне заохочення низки соціально-економічних проектів та кошти, спрямовані на покращення інфраструктури на місцях стануть неабияким стимулом для посилення вакцинальної кампанії саме в регіонах Чернігівщини.

Під час наради її учасники відповіли на запитання медиків та представників органів місцевого самоврядування, що стосувалися надходження вакцин в регіони, можливості поєднання вакцин різних виробників, а також готовності, зокрема, кисневих мереж у закладах охорони здоров’я до ймовірного збільшення кількості пацієнтів, які потребуватимуть саме такого методу лікування.








Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc