Меню
 
Головна arrow Новини
Ботулізм вже забирає життя чернігівців!

Незважаючи на численні попередження медиків щодо небезпеки поширення ботулізму, громадяни продовжують страждати від цього захворювання, причому з вкрай небажаними наслідками.

Так за останній період з наявними симптомами та у подальшому підтвердженими лабораторно діагнозами «ботулізм» до лікарняних закладів потрапило восьмеро жителів області. На жаль, станом на 7:00 14 травня 2021 року двоє пацієнтів померли – 38-річна жінка та 49-річний чоловік. Як з’ясувалося у результаті анамнезу та опитування родичів, всі пацієнти вживали в’ялену річкову рибу непатрану або власного приготування, або придбану у не завжди законних місцях масової торгівлі продуктами харчування.

Медики вкотре попереджають – у жодному випадку не слід купувати та вживати річкову непатрану рибу, навіть якщо ви впевнені у її придатності до використання! Ботулізм – небезпечне інфекційне захворювання, що вражає багато органів та систем людського організму і часто-густо призводить до смерті людини. Слід пам’ятати – лікування хвороби дороговартісне та тривале, причому воно не завжди здатне повернути людину до якісного і нормального життя, адже,за статистикою ВООЗ, майже у 50 % випадків хвороба може призвести до інвалідності. Крім того, варто:

- не використовувати в раціоні м'ясні, овочеві та грибні консерви домашнього виготовлення без термічної обробки перед їх споживанням;

- при домашньому консервуванні використовувати метод автоклавування, при якому можна досягти рівня температури в 120 градусів, що унеможливлює виживання збудника ботулізму;

- при консервуванні овочів і фруктів їх необхідно ретельно мити під проточною водою, під час їх приготування необхідно обов’язково додавати лимонну або оцтову кислоту, сіль і цукор, тобто ті консерванти, які створюють середовище, яке не дає змоги вижити мікробам ботулізму;

- зберігати домашні консерви необхідно при температурі від +1 до + 6?С;

Якщо ж вам не вдалося уникнути отруєння, то ви повинні знати, що час від моменту вживання неякісного продукту до клінічних проявів ботулізму становить від шести годин до однієї доби, а частіше він коливається від 8 до 12 годин.

Симптоми ботулізму: найчастіше з'являються м'язова слабкість, запаморочення без різкого підйому температури. У подальшому приєднується такий важливий симптом, як порушення зору (зокрема хворого турбує «сітка» або «туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі – усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м’язів.

Тому після перших проявів захворювання слід негайно звернутись за медичною допомогою і у жодному з випадків не затягувати цей період, оскільки основною причиною смерті є несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою вже тоді, коли розвивається дихальна недостатність.

Перенесене захворювання не залишає імунітету до ботулізму.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc