Меню
 
Головна arrow Новини
Хоча протягом останніх років намітилися тенденції щодо зменшення кількості наркозалежних на Чернігівщині, але йдеться лише про тих, хто використовує опіоїдні хімічні речовини ін’єкційним шляхом. А от поширення серед населення вживання канабісу та деяких фармпрепаратів продовжує викликати занепокоєння медиків та громадськості. На цьому 7 червня наголошували учасники прес-конференції у Чернігові.

Пік наркоманії як в Україні загалом, так і на Чернігівщині зокрема минув ще 12 років тому. Тоді на обліку у наркологів області перебувало близько трьох тисяч наркозалежних, здебільшого це люди у віці 25-35 років. Тепер, за словами головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Петра Седеня, ситуація дещо змінилася: «На сьогоднішній день на обліку перебуває 1759 осіб, з них залежних від опіоїдів –1315. Серед хворих на наркоманію зареєстровано 340 ВІЛ-інфікованих, 43 – хворих на СНІД, 140 – хворих на туберкульоз, 58 – з гепатитом А, 63 – гепатитом Б, 189 чоловік з гепатитом Ц».

Хоча загальна кількість хворих на наркоманію в регіоні знизилася, проте її наслідки у вигляді руйнування імунної системи організму стали більш відчутними.

Втім, справа навіть не в офіційній статистиці, а у тім що тих, хто поки має гроші на придбання наркотиків та не відчуває особливих проблем зі здоров’ям від вживання психоактивних речовин набагато більше, ніж можуть собі уявити як наркологи, так і правоохоронні органи. Крім того, ніхто з них не здатен оприлюднити дані щодо кількості людей, особливо молодих, які потроху курять канабіс (коноплі) та виготовляє різні суміші з аптечних препаратів. «Виявити таких наркозалежних дуже важко, – стверджує Петро Седень. – Вони не звертаються за медичною допомогою, бо в них не так яскраво проявляється абстинентний синдром, адекватність їхньої поведінки іноді не відрізняється від звичайних громадян. Такі люди, не вважаючи себе наркоманами, наносять велику шкоду своєму організму. Ми таких людей можемо вилікувати, якби в них було бажання».

Загалом за темпами поширення наркоманії Чернігівщина посідає 14-15 місця серед інших регіонів України. Це, звісно, не привід для заспокоєння. Будь-який наркозалежний створює проблеми як собі, так і родині та оточенню. Тому лише спільні зусилля медиків, громадських організацій та влади здатні покращити ситуацію. І у цій роботі вже є певні зрушення. Наприклад, християнська організація «Перемога» успішно займається реабілітацією наркозалежних, обласний осередок ЛЖВ проводить із ними навчальні тренінги, а медики, застосовуючи замісну та психологічну терапію, вже не одного колишнього наркомана повернули до нормального життя. Втім, попереду для всіх учасників процесу ще дуже багато роботи.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів