Меню
 
Головна arrow Новини
Три десятиліття на сторожі людського здоров’я.

17 грудня 2015 року виповнилося тридцять років відтоді, як своїх перших пацієнтів прийняв головний профільний лікувально-профілактичний заклад Чернігівщини – КЛПЗ «Обласний кардіологічний диспансер».

За цей час диспансер перетворився на потужну спеціалізовану лікарню третього рівня надання медичної допомоги де можна отримати весь спектр сучасного лікування та реабілітації. Щорічно кардіодиспансер надає планову та невідкладну допомогу понад 4 тисячам жителів Чернігівщини, причому половина з яких потрапляє у важкому стані. Нині там проводиться не тільки амбулаторне лікування, а і сучасні оперативні втручання на серці та судинах, зокрема, здійснюється аорто-коронарне шунтування, застосовуються європейські методи діагностики.

«У нас покращилася матеріально-технічна база, з’явилися УЗ - апарати експертного класу, які дозволяють виконувати будь-які дослідження, функціонує надсучасна лабораторія, яка дозволяє за 15 хвилин обстежити хворого на автоматичному аналізаторі, виконуються аналізи на тропомери та гормони, запрацювала мультиспіральна комп’ютерна томографія, – розповідає головний лікар Ігор Батог. – Відкрита рентгено-ендоваскулярна лабораторії, яка дозволяє проводити контрастування судин. І не тільки їх , а і судин головного мозку, ниркових судин, артерій нижніх кінцівок. Це дає можливість діагностувати звуження судин і вчасно проводити лікування, яке запобігає розвитку інфаркту та інсульту. Із серпня нинішнього року виконано більш ніж 100 таких досліджень і понад 30 пацієнтів отримали стентування коронарних артерій.

Іншими словами, тепер кардіодиспансер має все необхідне для обстеження та лікування пацієнтів на місці, не відправляючи їх, як раніше, до столичних клінік. В той же час, ми підписали договір про співпрацю з Київським центром серця та договір про відкриття філії Центру серця на базі нашого диспансеру. Це дозволить навчатися нашим лікарям у цій установі.

Хочу сказати жителям області – якщо ви потребуєте обстеження у кардіодиспансері, візьміть направлення у свого лікаря та звертайтеся до нас. Приїхавши до нас, ви можете зробити будь-які аналізи, УЗ-дослідження, ангіографію. При необхідності буде виконано добове моніторування ритму або артеріального тиску».

Також Ігор Батог наголошує: «На жаль, фінансування у нас таке, що на гроші, які виділяє держава на лікування одного хворого в день ми не можемо навіть купити флакон фізрозчину. Тому дуже багато нам допомагають різні фонди, християнські місії, до яких ми звертаємося. За рахунок цього ми самостійно ремонтували покрівлю, проводиться ремонт палат. Християнська місія нам надала ліжка, які дозволяють змоделювати положення тіла людини. Ми будемо робити все, щоб покращити допомогу жителям нашої області».

Звісно, основу кардіодиспансеру складають його висококваліфіковані спеціалісти. Нині там працює понад 20 лікарів, що мають вищу та першу категорію, а також заслужені лікарі України, які завжди зроблять все від них залежне, аби якісно і ефективно допомогти пацієнтові.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів