Меню
 
Головна arrow Новини
Із 21 жовтня 2015 року в Україні розпочалася масова імунізація дітей проти поліомієліту.

На виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та рішення засідання Кабінету Міністрів від 08.10.2015 року, з урахуванням та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно з яким в Україні проводяться три раунди додаткової вакцинації дітей проти поліомієліту, куди включені і вже вакциновані діти.

Так Чернігівщина отримала 55 тисяч доз ослабленої протиполіомієлітної вакцини ОПВЕРО, виробництва Франція. Перший раунд розпочався 21 жовтня і , за словами головного позаштатного дитячого інфекціоніста Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувача інфекційного відділення КЛПЗ «Обласна дитяча лікарня» Миколи Картеля, вже майже всі райони області, а також міста обласного підпорядкування отримали необхідну кількість вакцин для безкоштовної імунізації.

«З метою визначення для кожної дитини індивідуальної додаткової вакцинації, слід звернутися до дільничного педіатра, сімейного лікаря, а у сільській місцевості – до амбулаторії та ФАПу. Вакцинація проводитиметься тільки у кабінетах щеплення, – наголошує Микола Картель. – Перед проведенням вакцинації необхідно пройти обстеження у педіатра та отримати дозвіл на щеплення з урахуванням дозволу батьків. Вакцинація здійснюється рідкою вакциною в об’ємі 2 краплі через ротову порожнину».

За 9 місяців нинішнього року на Чернігівщині вакцинацією проти поліомієліту охоплено 16,3% дітей від річного плану (діти першого року життя, діти півторарічного віку отримали вакцину лише у 5,4% запланованих щеплень, діти до 6 років – 33,5%). Невиконання плану пов’язане із недостатнім надходженням вакцини. Таким чином, додатковою імунізацією будуть охоплені хлопчики та дівчата, які раніше не щепилися як через дефіцит препарату, так і через тимчасові протипоказання.

За попередніми даними, перший раунд вакцинації триватиме не більше трьох тижнів, що дасть змогу перейти до другого та третього раундів.

Микола Картель зауважує: вакцина проти поліомієліту ОПВЕРО не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасний підйом температури, тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів