Меню
 
Головна arrow Новини
Без допомоги держави не обійтися.

Вишукування коштів для надання спеціалізованої медичної допомоги жителям Чернігівщини, що страждають на хронічну ниркову недостатність, залишається одним з найбільш проблемних питань галузі охорони здоров’я, адже разом із боргами зростає і кількість хворих, що потребують лікування за допомогою гемодіалізу. На цьому наголошувалося 19 жовтня під час брифінгу в облдержадміністрації за участі начальника Управління охорони здоров’я ОДА Петра Гармаша та головного лікаря КЛПЗ «Обласна лікарня» Андрія Жиденка.

Сьогодні в області високовартісне лікування методом гемодіалізу отримують 213 жителів Чернігівщини та 13 осіб, що переїхали з Луганської та Донецької областей. Лікування цього контингенту здійснюється у відділеннях нефрології і гемодіалізу обласної лікарні, філіях у Ніжині та Прилуках, а також у приватному діалізному центрі «Фрезеніус Медикал Кер Юкрейн» у Чернігові.

Зокрема, Петро Гармаш повідомив: для лікування хворих обласної лікарні з видатків обласного бюджету виділено майже 35 млн. грн. і цих коштів цілком достатньо, аби закрити питання цьогорічного фінансування. Проте досі відкритим залишається питання розрахунків за медичні послуги, які надає «Фрезеніус». Зараз Чернігівщині виділено 15 млн. грн., які вирішено спрямувати на закупівлю витратних матеріалів і послуг для лікування пацієнтів цього спеціалізованого закладу. Втім, дефіцит коштів все ще становить майже 20 млн. грн. Попри неодноразові перемовини керівництва області, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, з бюджету Чернігова на лікування своїх пацієнтів не було виділено жодної копійки. На жаль, коштів на це не передбачено і в подальшому, хоча дохідна частина місцевого бюджету перевиконана. Отже, за словами очільника Управління охорони здоров’я, проблему фінансування послуг з очищення крові методом гемодіалізу треба вирішувати на державному рівні.

«Ми неодноразово зверталися до керівництва держави, Уряду, Міністерства охорони здоров’я України і сподіваємося, що на 2016 рік фінансування усіх пацієнтів, які потребують гемодіалізу, буде здійснюватися з центрального бюджету. А кошти закладені з місцевих бюджетів, залишатимуться на розвиток галузі охорони здоров’я та закриття інших проблемних питань на місцях», – наголосив Петро Гармаш.

Водночас начальник Управління повідомив, що облдержадміністрація продовжує лобіювати питання щодо можливого перенаправлення Чернігівщині частини медичної субвенції, передбаченої для Луганської та Донецької областей, зважаючи на лікування переселенців із хронічною нирковою недостатністю.

У свою чергу Андрій Жиденко зауважив: «Існує потреба у покращенні умов для підвищення якості надання спеціалізованої медичної допомоги вказаному контингенту хворих. Тому зараз опрацьовуються всі можливості для оновлення матеріально-технічної бази спеціалізованого відділення обласної лікарні».Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів