Меню
 
Головна arrow Новини
Запорука дитячого здоров’я: з 1 серпня 2015 року розпочинається Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.

Тиждень грудного вигодовування проводиться у світі вже 25 років поспіль за ініціативи ВООЗ. Приводом для його проведення стало прийняття Декларації ВООЗ та ЮНІСЕФ, спрямованої на охорону і підтримку грудного вигодовування дітей.

Ця акція – дійсно всесвітня, адже щорічно до неї приєднується близько 170 країн світу. Її мета – поширювати серед жінок інформацію про користь грудного вигодовування, яке сприяє не тільки нормальному розвитку дитини, а й зберігає здоров’я матері.

За словами головного спеціаліста з неонатології Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачки відділення новонароджених Чернігівського пологового будинку Людмили Дудко, грудне вигодовування попереджає низку захворювань у дітей, починаючи від звичайного ГРВІ і завершуючи цукровим діабетом.

Грудне вигодовування – основа формування почуття любові та прихильності матері до дитини. Лікарі для успішності саме такої прихильності запровадили раннє прикладання немовлят до материнських грудей у перші 30 хвилин після пологів, що дає змогу зменшити появу гнійно-септичних інфекцій, покращує перебіг ранньої адаптації новонароджених, – зазначає Людмила Дудко. – Це впливає і на формування психоемоційного розвитку дитини.

За даними Всесвітнього альянсу підтримки грудного вигодовування, воно є найкращим способом забезпечення новонародженої дитини необхідними для її організму корисними та поживними речовинами.

У розвинутих країнах світу розроблені рекомендації для грудного вигодовування. Необхідно аби дитина обов’язково отримувала материнське молоко протягом перших шістьох місяців свого життя, а після варто продовжувати годувати грудьми разом із прикормом та використанням штучних сумішей.

Глобальна стратегія по вигодовуванню дитини забезпечує покращення харчування немовлят та зміцнення їхнього здоров’я.

Протягом проведення Тижня підтримки грудного вигодовування у закладах, що опікуються материнством та дитинством, проводяться лекції та роз’яснення щодо переваг раннього вигодовування, посилюється санітарно-просвітницька робота з алгоритмів вигодовування дітей.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів