Меню
 
Головна arrow Новини
14 червня відзначається Всесвітній День донора крові.

Всесвітній день донора крові – доволі нове свято, яке відзначає багато країн. Його засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в Женеві і вже десять років поспіль світова медична спільнота привертає увагу до пропаганди добровільного донорства крові. Загалом саме цього дня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини, що стало справжнім проривом у рятування людського здоров’я та життя, який тепер важко переоцінити.

Ініціювали проведення Дня донора чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові та Товариство з переливання крові.

Актуальність цього свята перегукується з безперечною важливістю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій вагомий внесок у шляхетну справу – порятунок людських життів.

Цей день – ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності надання посильної допомоги тим, хто її потребує.

За словами головного лікаря КЗ «Чернігівська обласна станція переливання крові», к.м.н. Павла Герасименка, тепер на Чернігівщині налічується понад 13,5 тисяч активних донорів, а сам заклад має все для якісного і головне – безпечного переливання крові та її компонентів. «У нас створений достатній запас крові для того, щоб лікувально-профілактичні заклади області не відчували її дефіциту, у тому числі і українські військові, яким внаслідок поранення під час бойових дій здійснюється гемотрансфузія», – зауважив Павло Герасименко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів