Меню
 
Головна arrow Новини
31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну.

Всесвітній день без тютюну міжнародна спільнота відзначає щорічно 31 травня для актуалізації проблеми згубного впливу споживання тютюну на здоров’я людей. Саме цього дня, в останній день весни, у багатьох країнах світу відбуваються акції щодо заборони куріння.

У березні 2006 року Верховне рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов’язує її учасників (понад 137 країн світу) вживати конкретні заходи, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.

За даними ВООЗ глобальна тютюнова епідемія щорічно призводить до смерті близько 6 мільйонів людей, більше 600 000 з яких, не будучи курцями, помирають через дії вторинного тютюнового диму. За відсутності дій до 2030 року епідемія буде щорічно приводити до смерті більше 8 мільйонів чоловік.

«Практично немає жодного органу та системи людського організму, які б не страждали внаслідок вживання тютюну, – стверджує головний лікар обласного наркологічного диспансеру Петро Седень. – На жаль, незважаючи на доволі потужну інформаційно-просвітницьку роботу медиків та громадських організацій про очевидну шкоду тютюнового диму, кількість курців в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема зменшується дуже повільними темпами. Особливе занепокоєння медиків викликає той факт, що часто життя без цигарок не уявляє молодь у віці 13-15 років. Прикро, але молоді дівчата та жінки також не поспішають позбутися цієї згубної звички. Між тим, саме тютюновий дим, у якому міститься понад 40 канцерогенних речовин, здатен викликати у жінок рак шийки матки. Звісно, що і під час вагітності майбутні мами категорично повинні відмовитися від тютюну».

Також Петро Седень наголосив, що Україна посідає 17 місце у світі за кількістю курців. Понад 9 млн. українців вважаються залежними від тютюну та продуктів його розпаду.

«Втім, така вкрай незадовільна ситуація має як об’єктивне, так і суб’єктивне підґрунтя, – розповідає головний лікар обласного наркологічного диспансеру Петро Седень. – Існує такий термін, як «психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання тютюну» – людина, яка викурює щоденно не менше 3-5 цигарок, стає залежною від них. Якщо вона не витягне з пачки цигарку і не закурить, у неї починаються симптоми абстиненції – з’являється пригнічений настрій, неадекватна реакція на оточуючих, погіршується сон, зникає апетит тощо. Хоча я, як спеціаліст з багаторічним стажем, можу із впевненістю сказати – такий «синдром відміни» кардинально відрізняється від алкогольної та наркотичної абстиненції і в ніякому разі не може призвести до серйозних змін в організмі. Навпаки, проходить певний проміжок часу і людина відчуває покращення свого стану – починає чути запахи, покращується настрій, підвищується працездатність та радість від фізичних навантажень. Кинути курити можна самостійно у будь-який час, причому для цього достатньо впевненості, що ви це зможете зробити. А якщо ви не можете вдатися до такого важливого кроку у своєму житті – звертайтеся до обласного наркологічного диспансеру. Наші спеціалісти мають високу кваліфікацію і здатні допомогти позбавитися тютюнової залежності будь-кому, причому, цілком безкоштовно.

Запам’ятайте: легких цигарок не буває, тому кидайте курити вже зараз, сьогодні і у цю хвилину і тоді ваш організм вам обов’язково віддячить!».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів