Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація рятує життя!

Мабуть, вже ні для кого не секрет, що завдяки профілактичним щепленням проти поліомієліту, правця, кашлюку, дифтерії, інших керованих інфекцій людство живе та розвивається. І через те, що лікарі ретельно ставляться до проведення вакцинації, здійснюють потужну масову інформаційну роботу, до якої долучаються громадські організації та волонтери, у світі щорічно рятується понад 3 млн. людей. За словами завідувача інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня», головного позаштатного спеціаліста з дитячих інфекційних хвороб Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи Картеля, відтворення населення саме і відбувається завдяки профілактичним щепленням, які є одним з найефективніших та економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. Відповідно до Закону України «Про захист населення проти інфекційних хвороб», щеплення проти основних керованих інфекцій обов’язкові і включені до національного календаря щеплень.

«Для створення колективного імунітету, тобто, такого, при якому неможливий розвиток епідемії чи сплеск того чи іншого інфекційного захворювання, необхідно, щоб вакцинованими були 90-95% членів колективу, зокрема, дитячого. Між тим, лікарям часто доводиться стикатися з негативним ставленням батьків до імунізації, адже дехто з них й досі вважають, що щеплення здатне зашкодити дитині через якісь ускладнення, – зауважує Микола Картель. – Вкотре хочу запевнити: жодна з вакцин, які використовуються в Україні, не можуть спричинити негараздів організму дитини за умов, якщо під час проведення щеплення у дитини немає протипоказань – підвищеної температури тіла, застудного на момент вакцинації захворювання, алергії тощо. Тому наголошую: не уникайте вакцинації, адже жоден з батьків немає морального права наражати свою дитину на хвороби, які здатні не тільки зашкодити організму, а й залишити дитину на все подальше життя інвалідом!

На щастя, проблема із недостатністю препаратів для профілактичних щеплень на Чернігівщині вирішена позитивно. Ми отримали необхідну кількість вакцин для проведення щеплень проти основних керованих інфекцій, вони вже роздані в райони області. Крім того, їх достатньо і для тих, хто з тих чи інших причин пропустив щеплення згідно з календарем. Отже, звертайтеся до своїх дільничних лікарів, у дитячі поліклініки, консультуйтеся у ваших сімейних лікарів щодо проведення імунізації. І пам’ятайте – вакцинація рятує життя!»

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів