Меню
 
Головна arrow Новини
8 травня – Міжнародний день Червоного Хреста – організації, яка покликана допомагати нужденним, хворим, військовополоненим, жертвам стихійних лих тощо. Основними принципами міжнародного руху Червоного Хреста є гуманність, неупередженість, добровільність, єдність та універсальність.

Чернігівська обласна організація Червоного Хреста України об’єднує 22 районні, 3 міські та понад 2700 первинних організацій, до яких належать близько 130 тисяч членів.

«Ми не могли б працювати без наших волонтерів, яких в області близько 2,5 тис. чоловік, – наголошує голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Оксана Мудра. - У нас є патронажна служба, де працюють 112 патронажних медичних сестер, які і в сніг, і в дощ йдуть до наших підопічних, виконують різні призначення лікаря, а інколи просто зігрівають теплим словом самотніх людей – інвалідів, лежачих хворих, яких в нашій області налічується близько 40 тис. На наших медичних сестер сьогодні багато покладено обов’язків, а ще – додаткове навантаження – проведення різних благодійних акцій, збираємо одяг, взуття, засоби гігієни, продукти харчування для переміщених осіб і для підопічних. Одним з таких напрямків роботи є навчання населення навичкам першої допомоги, щоб кожна людина могла надати першу допомогу та врятувати як своє життя, так і життя ближнього. Ці курси проходять безкоштовно, але, враховуючи, що ми – громадська організація, то ми просимо населення, щоб вони стали членами Товариства Червоного Хреста , придбавши марку за 5-10 гривень.

В нас є і медико-соціальні центри, куди звертається дуже багато людей за допомогою. Також у Понорниці Коропського району працює лікарня Червоного Хреста.

Втім, не можна сказати , що наша організація немає проблем. Одна з них – коли керівники районів не завжди йдуть нам назустріч, не розуміють, що від їхньої уваги залежить саме існування тієї чи іншої первинної організації. А от прикладом плідної співпраці з нашою організацією може слугувати Чернігівська міська рада, яка допомагає у проведенні просвітницьких та благодійних акцій, а іноді і коштами.

У Міжнародний день Червоного Хреста варто привітати зі святом всіх наших волонтерів, а також патронажних сестер, особливо таких, що віддали цій благородній справі все своє професійне життя».

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів