Меню
 
Головна arrow Новини
Чорнобильцям – належну увагу.

Аварія на Чорнобильській АЕС, що сталася майже 30 років тому, й досі впливає на здоров’я громадян, адже така властивість радіації – викликати онкопатологію та сприяти загостренню хронічних захворювань. Втім, медики КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» роблять все можливе задля своєчасного діагностування захворювань та відновлення здоров’я учасників ліквідації наслідків цієї техногенної катастрофи та членів їхніх родин.

За словами заступника головного лікаря центру Ірини Лебединець, вже протягом багатьох років у закладі працює два потужних стаціонарних відділення – терапевтичне і психоневрологічне на 40 ліжко-місць кожне. Крім того, функціонує диспансерне (поліклінічне) відділення, яке розраховане на 350 відвідувань за зміну. «У нас сучасна діагностична база – рентген кабінет, комп’ютерний томограф, ендоскопічний кабінет. У закладі проводиться багато ультразвукових досліджень органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу, щитовидної залози, лімфатичних вузлів, ми здійснюємо ехокардіоскопію, ефективно працюють кабінети функціональної діагностики. Таким чином, маємо всі можливості на місці кваліфіковано поставити діагноз та визначити принципи лікування», – наголошує Ірина Лебединець.

Протягом минулого року за медичною допомогою до спеціалістів Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення звернулося майже 82 тис. громадян, з яких 1327 отримали стаціонарну допомогу. Це ліквідатори аварії, члени їхніх родин з контрольованих районів Чернігівщини, хоча фахівці центру обстежують всіх бажаючих, причому не тільки з Чернігівської області.

Серед захворювань, які виявляються у пацієнтів, перше місце посідають серцево-судинні захворювання, друге – онкопатологія. «Минулого року із онкопатологією було виявлено 22 хворих. Якщо ми виявляємо таку патологію, то направляємо пацієнта до обласного онкологічного диспансеру, а потім здійснюємо його реабілітацію у нашому закладі. До речі, стаціонарні хворі з 1, 2, 3 групою інвалідності лікуються виключно безкоштовно. Безкоштовним для них є і обстеження на сучасному обладнанні.

Наш заклад постійно співпрацює із громадськими організаціями екологічного спрямування та Чорнобильським фондом. Значну методичну та консультативну допомогу нам надає Управління охорони здоров’я облдержадміністрації», – зазначила Ірина Лебединець.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів