Меню
 
Головна arrow Новини
9 березня розпочався Всеукраїнський тиждень боротьби зі сліпотою, пов’язаною із глаукомою.

Глаукома – загальний термін, що об’єднує низку захворювань очей, які спричинені пошкодженням зорового нерву при підвищеному, а іноді при нормальному внутрішньо очному тиску. Причина виникнення глаукоми й досі не зрозуміла. Втім, є низка факторів, що можуть вплинути на її розвиток: вік після 40 років, спадковість, супутні хвороби (гіпертонія, вегето-судинна дистонія, мігрень, цукровий діабет).

На сьогодні в області налічується близько 700 хворих на глаукому, серед яких кілька десятків – у занедбаній стадії, коли зір повернути вже неможливо. Прояви хвороби надзвичайно різноманітні. На ранній стадії її перші ознаки може виявити лише лікар-офтальмолог. Однак існують симптоми, при яких до спеціаліста слід звертатися обов’язково. Це тупий біль в очних яблуках, скронях і потилиці, звуження та зниження зору, поява райдужного ореолу навколо джерела світла, випадіння кута зору, поява періодичного туману в очах. Як наголошує завідувач обласного центру мікрохірургії ока, розташованого на базі КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», Ірина Биховець, рання діагностика та своєчасне лікування глаукоми залишаються єдиним на сьогодні методом попередження сліпоти, пов’язаної із глаукомою. Прикро, але повністю позбавити людину цієї хвороби неможливо. Тому тільки від самої людини залежить, наскільки буде врятований зір, якщо встановлено діагноз глаукома. Тобто, якщо почати своєчасне лікування, шанси на те, що людина зможе бачити навколишній світ та вести якісне життя, значно підвищуються.

Протягом Тижня боротьби з глаукомою спеціалісти - офтальмологи прийматимуть пацієнтів у багатьох лікувально-профілактичних закладах Чернігівщини, зокрема, в спеціалізованих кабінетах поліклінік за місцем проживання. Крім того, поширюватимуться роздаткові матеріали, інформаційні листівки, плакати, буклети.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів