Меню
 
Головна arrow Новини
10 лютого 2015 року начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, представники медичної спільноти, керівники обласних лікувально-профілактичних закладів, громадських організацій, взяли участь у презентації пересувної мобільної амбулаторії для проведення тестування на ВІЛ, інші соціально небезпечні захворювання та надання медико-консультативної допомоги населенню Чернігівщини.

10 лютого 2015 року начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, представники медичної спільноти, керівники обласних лікувально-профілактичних закладів, громадських організацій, взяли участь у презентації пересувної мобільної амбулаторії для проведення тестування на ВІЛ, інші соціально небезпечні захворювання та надання медико-консультативної допомоги населенню Чернігівщини.

ВІЛ-інфекція та туберкульоз – доволі поширене явище серед представників груп ризику, особливо тих, хто вживає ін’єкційні наркотичні речовини. Звісно, у більшості з них бажання своєчасно звернутися задля обстеження виникає доволі рідко. Тому медики, що займаються профілактикою та лікуванням опортуністичних хвороб, разом із Міжнародним благодійним фондом «Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» знайшли дійовий метод залучення до профілактичних заходів людей цієї категорії населення – самим приїжджати у райони та проводити консультування та швидке тестування бажаючих. Для цього було переобладнані та повністю пристосовані для такої роботи мікроавтобуси «IVECO Daily». Салон автівки укомплектований необхідними меблями, гінекологічним кріслом, холодильником для зберігання тест-систем, ультрафіолетовим бактерицидним опромінювачем, утилізатором, умивальником. Тут є кондиціонер, вентилятор та обігрівач повітря, а також засоби постійного джерела живлення. Тобто, створені всі умови аби спеціалісти, виїжджаючи у віддалені населені пункти, змогли ефективно працювати.

За словами керівника обласної громадської організації «Відродження нації» Ніни Кононенко, з лютого на території Чернігівської області стартує проект «Профілактика ВІЛ-інфекції та туберкульозу серед споживачів ін’єкційних наркотиків», який спочатку буде реалізовуватися у Бобровицькому, Городнянському, Козелецькому, Менському, Ріпкинському, Щорському, Чернігівському районах, у містах Прилуки і Чернігів. «У кожному з районів працюватиме соціальний працівник, який разом із представниками місцевої влади та медиками проводитиме роз’яснювальну роботу серед громадян вразливих категорій щодо необхідності обстеження на ВІЛ/СНІД , гепатит С, туберкульоз. А коли до них не менше двох разів на місяць приїде амбулаторія зі спеціалістами, вони зможуть пройти безкоштовне швидке тестування та отримати консультації медиків, соціальних працівників і юристів. Наш проект поки що розрахований на два з половиною роки і сподіваємося, що він дасть позитивний результат», – зауважила громадська активістка.

«Безперечно, така амбулаторія вкрай необхідна нашому регіону, – наголосив головний лікар обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун. – Понад 1800 споживачів ін’єкційних наркотиків знаходиться на нашому обліку, а загалом до груп ризику належить майже 5,5 тис. жителів області. Амбулаторія працюватиме у місцях, так би мовити, «компактного проживання» залежних віх хімічних речовин. Ми не будемо звертати увагу на те, чи стоїть пацієнт на обліку. Якщо ми знаємо, що він приймає наркотики, ми будемо йому надавати всебічну допомогу, спрямовану на те, щоб людина почала відмовлятися від цієї звички і позбавлялася залежності. Звісно, ми будемо працювати на засадах «рівний-рівному», у попередніх бесідах з’ясовуватимемо, допомоги саме яких спеціалістів він потребуватиме – від гінеколога і до юриста. Така робота тільки починається в нашій області, а перспектива хороша в неї вже є».

Як передбачається, вже з наступного місяця пересувна амбулаторія працюватиме для своїх пацієнтів.


Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів