Меню
 
Головна arrow Новини
Служба психологічного відновлення бійців АТО відкрилася у КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Через військову агресію на Сході України в нашій державі виникла нагальна потреба створення центрів якісної психологічної допомоги військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО. Спеціалісти запевняють, що фізичні поранення лікуються набагато простіше, ніж психологічні травми, адже після повернення із зони бойових дій боєць отримує подвійний психологічний стрес – спостерігає за мирним життям вдома та у думках знову переживає події на фронті. Тому нагальним є створення регіональних центрів психологічної реабілітації і лікування учасників АТО. Ще у вересні минулого року у Чернігові при КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» відкрито Центр психологічної реабілітації і лікування для учасників АТО (в межах ліжкового фонду відділення №15 на 20 ліжок). За цей час там різнопланову допомогу отримали 129 бійців, станом на 10.01.15р перебуває 22 бійця, середня тривалість перебування на ліжку становить 36 днів. Основні діагнози, з якими зверталися мобілізовані – посттравматичний стресовий розлад, психічні та поведінкові розлади через вживання алкоголю, синдром залежності, алкогольний делірій. Завдяки розробленій диференційованій системі лікувально-профілактичних, реабілітаційних та організаційних заходів та теплій атмосфері, що створена у Центрі, вдалося досягти значних результатів у відновленні соціальної адаптації та повноцінного функціонування особистості військовослужбовців.

21 січня 2015 року при Центрі психологічної реабілітації відкрито відділення Служби психолого-соціального відновлення для учасників антитерористичної операції. Відкриття Служби психолого-соціального відновлення дозволить надавати допомогу більшій кількості військовослужбовців з розладами психічного здоров’я. Необхідну допомогу надаватимуть п’ять кваліфікованих психологів за напрямками психодинаміка, арттерапія, тілесно-орієнтована та когнітивно-поведінкова терапія. Окрім того, фахівці будуть проводити індивідуальні консультації з армійцями, а також консультуватимуть родини бійців.

Участь у відкритті Служби психолого-соціального відновлення взяли голова обласної ради Микола Звєрєв і виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів