Меню
 
Головна arrow Новини
Водохрещення Господнє

За ініціативи головного лікаря Дейкуна Миколи Петровича 19 січня у обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом відбулося святкове богослужіння та освячення води, яке провели протоієреї Петро та Ілля. Опісля протоієреї обійшли заклад та окропили святою водою усіх присутніх. У цей день православні відзначають велике свято — Водохрещення Господнє, або Богоявлення. Свято встановлене на честь євангельської події, коли 30-літній Ісус Христос хрестився від Івана Предтечі у водах Йордану. Своїм водохрещенням у Йордані Спаситель започаткував Таїнство водохрещення — одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя во Христі. На честь євангельської події в цей день, а також напередодні /у водохресний Святвечір/ у всіх православних храмах відбувається чин Великого водоосвячення.

Святкувати його християни почали ще з апостольських часів. Збереглося свідчення святителя Климента Олександрійського від II століття про нічне пильнування, яке вчиняється перед святом Водохрещення Господнього. Починаючи з III століття, Григорій Чудотворець, мученик Іполит і всі великі отці Церкви проводили в день свята особливі розмови з паствою, у яких роз’яснювали його зміст.

У старовину було також прийнято освячувати воду в ріці або озері, для чого в ожеледі пробивали широку ополонку — йордань, навколо якої відбувалася хресна хода. Оскільки вважалося, що вода в йордані цілюща і протистоїть «лихому оку», люди черпали в цій ополонці воду, несли додому і зберігали її цілий рік.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів