Меню
 
Головна arrow Новини
08 жовтня 2014 року в Англія Раскін Університеті, що в місті Челмсфорд (графство Ессекс), відбулось нагородження Почесними титулами Доктора наук представників Великої Британії та інших країн.

08 жовтня 2014 року в Англія Раскін Університеті, що в місті Челмсфорд (графство Ессекс), відбулось нагородження Почесними титулами Доктора наук представників Великої Британії та інших країн.

Серед вісьмох нагороджених – наш співвітчизник, директор обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Пасічник Василь Іванович - педіатр за освітою, організатор охорони здоров’я вищої категорії, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, кавалер «Ордена князя Ярослава Мудрого» V ступеню, який понад 50 років віддав справі охорони здоров’я дітей. Він - перший з українців, якому вручено диплом Почесного Ступеню «Доктора медичних наук» цього університету за вагомий внесок у «створення системи реабілітації дітей-інвалідів, яка є ролевою моделлю для випускників університету і прикладом того, чого можна досягти завдяки таланту, рішучості і напруженій праці».

Розпочавши трудову діяльність після завершення навчання в Львівському медичному інституті на посаді дільничного педіатра на Волині, пройшов професійний шлях до головного педіатра, а пізніше - заступника завідувача обласним відділом охорони здоров’я з питань охорони материнства і дитинства та медичних проблем аварії на ЧАЕС Чернігівської області.

Висококваліфікований фахівець, здібний організатор системи охорони здоров’я. Здійснив значний особистий внесок в удосконалення системи надання медичної допомоги дітям Чернігівщини, домігся суттєвого зниження показників дитячої смертності.

Для надання допомоги дітям–інвалідам, кількість яких значно зросла після Чорнобильської катастрофи, у 1992 році групою лікарів на чолі з Пасічником В. І. розроблено Концепцію щодо реабілітації дітей-інвалідів, яка пройшла рецензування в наукових установах Києва і отримала схвалення.

Для реалізації Концепції в 1993 році міськвиконком зареєстрував організацію «Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження», метою якої було створення недержавного неприбуткового закладу нового типу для надання комплексної медико-соціальної допомоги цій категорії дітей. За допомогою благодійних організації з Великої Британії, США і Бельгії при активній підтримці органів місцевої влади було створено реабілітаційну базу і в 1996 році Центр прийняв перших пацієнтів. Весь підготовчий період Пасічник В. І. працював на громадських засадах.

Пасічник В. І. сформував колектив висококваліфікованих фахівців: лікарів, психологів, педагогів, фізичних реабілітологів, які забезпечують комплексну медико-соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, яка направлена на відновлення втрачених або послаблених фізичних можливостей, поліпшення їх емоційно-психологічного стану, соціалізацію дітей. Модель відповідає концепції «Тандем», запропонованій Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

В жовтні 2001 року на базі Центру «Відродження» відкрито обласне відділення для реалізації державної програми – постанови Кабінету Міністрів України «Про Концепцію ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів», а в 2006 році - державний заклад «Обласний Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів» (з 2009 року – комунальний заклад «Обласний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів). В 2013 році побудовано спальний корпус, що дало змогу забезпечити реабілітацією дітей з особливими потребами з усієї області.

У 2003 році експерти дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) доктор Мартін Бакс (Лондон) – голова Європейської академії дитячої інвалідності та професор з психіатрії Григорі О’Брайен (Ньюкасл) після ознайомлення з роботою Центру зробили позитивні висновки щодо організації реабілітації дітей-інвалідів. За їх рекомендацією досвід роботи Центру було розглянуто 11 липня 2003 року в Міністерстві охорони здоров’я за участю представників Міністерств освіти, соціальної політики та сім’ї і молоді, прийнято рішення пропонувати його для впровадження в інших регіонах України.

Заклад є базою для проходження практики студентами – майбутніми соціальними працівниками, соціальними педагогами, психологами.

Пасічник В. І. – активний учасник з’їздів педіатрів, симпозіумів конференцій, в тому числі міжнародних; має понад 50 друкованих статей та науково-практичних повідомлень; широко пропагує роботу Центру серед спеціалістів України та за кордоном.

На фото – віце-канцлер Англія Раскін університету, професор Майкл Торн вручає В. І Пасічнику диплом Почесного Ступеню «Доктора медичних наук»

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів