Меню
 
Головна arrow Новини
ВООЗ допоможе Україні у боротьбі з неінфекційними захворюваннями

У рамках XV Конгресу Світової Федерації Українських Лікарських товариств, який 16-18 жовтня проходив у Чернівцях, відбувся круглий стіл за участю провідних спеціалістів Міністерства охорони здоров’я України, представників ВООЗ, Асоціації фахівців з формування здорового способу життя та керівників обласних Центрів здоров’я та відділів пропаганди здорового способу життя.

Приводом для зустрічі стало те, що Міністерство охорони здоров’я України разом із бюро ВООЗ в Україні за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва буде реалізовувати проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Мета проекту полягає у підтримці дій держави і суспільства щодо профілактики неінфекційних захворювань, формування системи громадського здоров'я, забезпечення пріоритетності профілактичного напрямку у діяльності вітчизняної галузі охорони здоров'я та створення реальних передумов для покращення медико-демографічної ситуації в Україні.

Як підкреслила представник бюро ВООЗ в Україні Наталія Король, реалізація проекту триватиме до 2020 року, його кінцевим завданням є зниження на чверть смертності, інвалідності та захворюваності, пов’язаної з неінфекційними захворюваннями. ВООЗ допоможе розробити Національний план дій боротьби з неінфекційними захворюваннями. Вона також поінформувала присутніх про реалізацію стратегічних напрямків нової європейської політики «Здоров’я – 2020» щодо боротьби з неінфекційними захворюваннями в Україні, розповіла про основні складові підходу у боротьбі з неінфекційними захворюваннями.

З доповідями виступили головний спеціаліст МОЗ України з дієтології («Національний план дій боротьби з неінфекційними захворюваннями в Україні») та представник Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Марина Шевченко («Реалізація стратегічних напрямів нової європейської політики «Здоров’я - 2020» щодо боротьби з неінфекційними захворюваннями в проекті концепції побудови нової національної системи охорони здоров’я України»).

Жвавим обговоренням супроводжувався ряд виступів керівників центрів здоров’я з різних областей України. За круглим столом вони не тільки обговорили майбутні напрямки роботи, а й поділилися вже напрацьованим досвідом.
Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів