Меню
 
Головна arrow Новини
Ізраїльські лікарі допоможуть учасникам АТО.

Постраждалі в боях за Україну військовослужбовці потребують не тільки лікування травм та поранень, а і неабиякої морально-психологічної підтримки, адже війна – завжди стрес і далеко не кожен, хто дивиться щодня в очі смерті, може опанувати себе та адекватно реагувати на оточуючих і навколишній світ. Тому на допомогу учасникам АТО приходять фахівці КЛПЗ «Обласна психоневрологічна лікарня», які роблять все можливе для того, щоб повернути військовослужбовців до нормального життя. Звісно, наші лікарі ще не мають повноцінного досвіду лікування посттравматичних психоемоційних синдромів, тому і навчаються у своїх зарубіжних колег.

За словами головного лікаря закладу Володимира Ященка, фахівці лікарні – психіатри та психотерапевти – візьмуть участь у навчанні щодо принципів лікування посттравматичних психоемоційних синдромів, яке у Києві проведуть ізраїльські лікарі.

«Безперечно, тамтешні лікарі, як ніхто інший, знаються на діагностиці, лікуванні та реабілітації військовослужбовців, постраждалих внаслідок бойових дій, адже Ізраїль протягом всього періоду свого існування знаходиться у стані перманентної війни. Сподіваємося, що безцінний досвід ізраїльських медиків стане у нагоді нашим фахівцям», – наголошує Володимир Ященко.

Крім того, головний лікар зазначає, що зараз на лікуванні у закладі знаходяться учасники АТО, яких направили як дільничні терапевти, сімейні лікарі, так і медичні служби військових частин, розташованих на території Чернігівщини. Налагоджена тісна співпраця із військовим госпіталем та обласним госпіталем для інвалідів та ветеранів війни щодо консультування та визначення принципів лікування таких хворих.

«Ми разом із начальником Управління охорони здоров’я ОДА Петром Гармашем неодноразово знайомилися із умовами перебування військових у нашому закладі та оперативно реагуємо на їхні нагальні потреби. Наприклад, ми вирішили посилити їм харчування, для чого уклали договори на постачання продуктів з сільськогосподарськими підприємствами області. Таким чином, хворі отримуватимуть посилене харчування, багате на вітаміни та мінеральні речовини.

Посттравматичний синдром потребує постійного догляду за людьми, що на нього страждають. Наші лікарі намагаються якомога швидше підвищити якість життя таких хворих і з цим успішно справляються. Хворі лікуються повністю безкоштовно, отримують специфічну терапію, мають доступ до додаткових методів діагностики та обстеження. На щастя, наша база це дозволяє», – зауважує Володимир Ященко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів