Меню
 
Головна arrow Новини
Гіпертоніки без допомоги не залишаться

На Чернігівщині, як і в Україні в цілому, відновлено реалізацію Пілотного проекту із забезпечення хворих на артеріальну гіпертензію доступними лікарськими препаратами.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 12.02. 14р № 42 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів», продовжується термін дії Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби. Тобто, відновлено забезпечення хворих на артеріальну гіпертензію необхідними ліками.

За словами головного лікаря КЛПЗ «Обласний кардіологічний диспансер» Ігоря Батога, проект має під собою матеріальне підґрунтя, адже на його реалізацію для Чернігівської області виділено майже 3 мільйони гривень, які поступово надходять у вигляді траншів.

«До Пілотного проекту включені ті ж самі препарати, що і у минулому році, - зазначає Ігор Батог, - серед яких бісопролол, езиноприл, інші бета-блокатори пролонгованої дії. Тому хворі на гіпертонію можуть звертатися до кардіологів та сімейних лікарів для отримання рецептів на дані лікарські препарати. Ці ліки можна придбати в аптечній мережі, зокрема в аптеках КП обласної ради «Ліки України» та приватних аптечних установах. До речі, кількість аптек, що беруть участь у проекті, цього року збільшилася».

Чернігівщина входить до п’ятірки областей України, які повністю освоїли кошти, виділені державою на реалізацію Пілотного проекту. Тому, за спостереженнями спеціалістів, в регіоні дещо зменшилася кількість інсультів та інфарктів.

«Пролонгація Пілотного проекту свідчить про те, що держава продовжує турбуватися про здоров’я населення, особливо у плані попередження та лікування серцево-судинних захворювань – основної причини інвалідності та смертності серед українців. Таким чином у людей, які приймають ліки від артеріальної гіпертензії, на 18-20 років збільшується тривалість та якість життя», зауважує Ігор Батог.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів