Меню
 
Головна arrow Новини
Чернігівські лікарі увійшли до всеукраїнського календаря «Імена в медицині у відгомоні часу» на 2014 рік

До фондів Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки надійшов календар «Імена в медицині у відгомоні часу», складений працівниками Національної наукової медичної бібліотеки України.

«Імена в медицині у відгомоні часу» - черговий випуск видання присвячено, насамперед, діячам вітчизняної медичної науки і практики, ювілеї яких відзначатимуться у 2014 році. До календаря увійшли матеріали про відомих вчених-медиків нашої держави та інших країн, провідних спеціалістів вищих медичних навчальних закладів України, вчених та лікарів, що уславили себе на ниві літератури та культури, громадських діячів, лауреатів Нобелівської премії в галузі біології та медицини.

Приємно відзначити, що серед багатьох визначних постатей, в календарі 26 імен відомих лікарів Чернігівщини та славетних земляків, які народившись на Придесенні, прославили наш край далеко за його межами. Серед них такі відомі медичній спільноті та всьому світу імена: родоначальник топографічної анатомії Ілля Буяльський, геній вітчизняної анатомії, відкривач «клітин свідомості» головного мозку Володимир Бец, видатний вчений світового значення, засновник реанімації Володимир Нєговський, видатний епідеміолог Данило Самойлович, всесвітньо відомий анатом Петро Загорський, народний лікар, письменник, етнограф Степан Ніс та інші.

Крім того, значне місце займають імена відомих лікарів, які працювали, а дехто і зараз працює на теренах нашого краю – головний акушер області (1954-1964 років) Володимир Бабухадія, головний лікар Козелецької центральної районної лікарні (1955-1999 років) Фавст Сидорук, головний лікар обласної стоматологічної поліклініки (1960-1985 років) Оксана Хребтатій, завідувач хірургічного відділення обласної лікарні (1973-1987 років) Павло Чабанюк, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії Анатолій Зворотний, завідувач терапевтичного відділення міської лікарні №2 (2001-2012) Ігор Вапняр, завідувач відділення інвазивної та ендокринної хірургії обласної лікарні Володимир Дишлюк.

Видання адресовано спеціалістам медичної галузі та всім, хто цікавиться питаннями історії медичної науки, охорони здоров’я та освіти.

Прес-служба Управління охорони здоров’я ОДА,
Чернігівська обласна наукова медична бібліотека


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів