Меню
 
Головна arrow Новини
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. В Україні вперше відзначався цей день у 1993 році. Метою «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги спільноти до цієї проблеми, проведення профілактики цього захворювання серед населення. Статистика померлих від СНІДу в світі невтішна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

В Чернігівській області за період епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією (з моменту реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році) офіційно зареєстровано 410 випадків смерті від СНІДу із 4950 зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції. Тільки у 2013 році в області зареєстровано 118 випадків смерті ВІЛ-інфікованих осіб, з них 77 осіб померло від СНІДу, 41 особа – від інших захворювань. Серед померлих від СНІДу 65% – це особи у віці 25 - 40 років, 27% – 40 - 49 років, 5% – старше 50 років. У 2014 році вже зареєстровано 37 випадків смерті серед ВІЛ-інфікованих, з них 23 – від СНІДу.

Завдяки забезпеченню широкого доступу ВІЛ-інфікованих дорослих та дітей до лікування та профілактики опортуністичних інфекцій, проведення антиретровірусної терапії темпи приросту випадків смерті зменшуються, покращилась якість та тривалість життя ВІЛ-інфікованих. Антиретровірусну терапію в області отримує 1213 ВІЛ- інфікованих осіб, з них 73 - дитини. Протягом 2014 року взято на АРТ 112 осіб, і ця робота буде продовжена.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів