Меню
 
Головна arrow Новини
Вміти врятувати людину.

Не секрет, що нещасний випадок із непередбачуваними наслідками може статися з будь-ким і будь-де. І часто від того, наскільки швидко людина отримає медичну допомогу, починаючи з долікарської, залежатиме її здоров’я та навіть життя. Тому протягом минулого року лікарі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із працівниками силових структур – органів Внутрішніх справ, МНС та іншими провели низку практичних занять по наданню первинної невідкладної допомоги постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах, на пожежах, в інших екстремальних ситуаціях.

А цього року медики центру розширюють коло тих, хто буде навчатися навичкам рятування людей до прибуття бригад швидкої медичної допомоги. За словами директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Даниленка, протягом минулого року на базі Центру пройшли навчання 646 осіб. У планах – подальше розширення цих навчань, участь у яких братимуть працівники підприємств, у першу чергу, міста Чернігова. «Також працюємо над тим, аби осторонь не були освітяни, журналісти, а також всі бажаючі, які хочуть навчитися допомогти людині під час непередбачуваних ситуацій. Вже створений клас для занять, для відпрацювання навиків по наданню екстреної допомоги, розробляється методична література, учбові плани для того, щоб цей процес уніфікувати та стандартизувати. У нас є манекени для моделювання невідкладних станів, устаткування для допомоги при травмах, для внутрішньовенної інфузії, для моделювання реанімації новонароджених та дорослих людей. Якщо ми раніше займалися при обласній лікарні, то зараз плануємо перенести заняття до обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, де достатньо приміщень для розміщення манекенів та іншого обладнання. Ми розраховуємо навчання на немедичних працівників, як це практикується у розвинутих країнах, де кожна людина володіє базовими навичками надання допомоги після короткочасних курсів по 24-48 годин.

На жаль, практика доводить, що люди не володіють найпростішими методами надання невідкладної медичної допомоги, адже раніше цьому не приділялося належної уваги. Переконаний – тоді, коли ми розпочнемо такі заняття – буде дуже багато бажаючих» - зауважує Ігор Даниленко.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів