Меню
 
Головна arrow Новини
Вакцинація рятує життя.

Імунізація населення є надійним і перевіреним способом боротьби з інфекційними хворобами. Тому МОЗ України вживає усіх заходів для забезпечення безперервної вакцинації дітей відповідно до затвердженого календаря профілактичних щеплень. Щороку зростає кількість вакцинацій за віком. Батьки усвідомлюють, що діти потребують захисту від тяжких інфекційних хвороб, а таким захистом для них і є вакцинація. Тобто довіра до вакцинування серед населення значно зросла.

На сьогодні в регіонах України наявні основні вакцини для проведення планових щеплень дітям відповідно до чинного Календаря профілактичних щеплень. Поставки вакцин здійснюються відповідно до затверджених графіків впродовж року і протягом липня-серпня помітно активізувалися, завдяки чому внаслідок здійснених поставок регіони забезпечені необхідними імунобіологічними препаратами, зокрема для проведення щеплення дітям першого року життя. Саме вакцинація дітей першого року життя, як вікової групи, є першочерговою і найбільш пріоритетною.

Незабаром відправити дитину до школи або до дитячого садочка в Україні можна буде без профілактичних щеплень. Відповідний законопроект про скасування обов’язкової вакцинації зареєстрований у Верховній Раді України. Якщо закон буде прийнято, то за батьками залишається вибір – робити чи не робити дитині щеплення проти основних інфекційних хвороб.

Вітчизняні правозахисники стверджують – такий закон на часі, адже все більше громадян в Україні відмовляються від вакцинації. За статистикою, понад 20 % батьків негативно ставляться до щеплення, бо декого лякають ускладнення та якість вакцин імпортного виробництва. Інша думка у медиків, які вважають, що тільки щеплення здатне зберегти здоров’я не тільки дитини, а і людства в цілому.

«Я дивуюся поведінці тих батьків, які відмовляються від проведення профілактичних щеплень власній дитині, адже не секрет, що людство існує завдяки щепленням – стверджує в. о. головного позаштатного дитячого імунолога управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Любов Никонець. – Вакцинація вкрай необхідна, адже це єдиний метод, що захищає людство від важких інфекційних захворювань. В довакцинальний період мільйони людей помирали від таких хвороб, які зараз можна легко попередити та набути імунітет на все життя. В нашій державі згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказів МОЗ України вакцинація здійснюється проти 10 інфекційних недуг (у США та країнах Західної Європи – від 15-18). Безперечно, це важливий чинник економічного благополуччя країни, адже знижується немовляча та дитяча смертність. Ми захищаємо дитину вже і від таких смертельно небезпечних захворювань, як гемофільна інфекція типу Б, що може спричинити такі ускладнення, як крупозна пневмонія, набряк легенів, сепсис. До календаря щеплень включено вакцини, які батьки можуть придбати за власний кошт – проти вітряної віспи,грипу, пневмококової інфекції тощо. Головна перевага вакцинації в тому, що якщо діти і захворіють, то перебіг хвороби буде значно легшим, ніж у невакцинованої дитини.

В нашій державі здійснюється вакцинація, починаючи з немовлячого віку. Якщо дитина здорова і має нормальну вагу – вона на 3-5 добу вакцинується проти туберкульозу та гепатиту Б. У тримісячному віці дитину захищаємо від кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції типу Б. Для профілактики цих захворювань державою закуповуються виключно якісні вакцини, які роками проходили випробування та добре зарекомендували себе. Ці вакцини безкоштовні для батьків та малореактогенні. У віці одного року здійснюється профілактична вакцинація проти кору, епідпаротиту, краснухи. У подальшому діти щепляться проти дифтерії та правця.

Багатьох батьків лякають можливі реакції на введення вакцини. Хочу всіх заспокоїти : так звані «несприятливі події після імунізації» мають місце, але частіше за все, це тимчасове підвищення температури тіла та почервоніння у місці введення препарату, що пов’язано із фізіологічною реакцією організму на потрапляння чужорідного білку. Такі реакції дуже легко зникають. А ті факти, що розповсюджують іноді ЗМІ стосовно запаморочення, анафілактичного шоку після введення препарату – не відповідають дійсності. Скоріше за все, такі симптоми ніяк не пов’язані з вакцинацією. Тому наголошую – всі діти, що підлягають профілактичним щепленням, ретельно обстежуються лікарями і якщо у медиків виникають хоча б найменші сумніви , то щеплення переноситься на інший термін.

Отже, хоча вирішення питання вакцинувати чи не вакцинувати дитину залишається за батьками, їм треба спочатку усвідомити , чи хочуть вони бачити свою дитину здоровою, і чи бажають вони, щоб така дитина стала джерелом інфекції для оточуючих?».

Прес-служба управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів