Меню
 
Головна arrow Новини
Хід реформування медичної галузі в області.

Вже два роки минуло відтоді, як верховна Рада України ухвалила відповідні закони, які дали старт медичній реформі в нашій країні. У трьох областях (Вінницька, Донецька, Дніпропетровська) та місті Києві впроваджуються пілотні проекти з реструктуризації медицини. А рік тому розпочалася підготовча робота до оптимізації галузі в усіх, без винятку, регіонах України, в тому числі і на Чернігівщині.

Основний акцент у цьому процесі робиться на реформуванні первинної ланки системи охорони здоров’я, а також на забезпеченні населення екстреною та невідкладною медичною допомогою. Про те, що конкретно на цьому шляху зроблено за останні півроку на Чернігівщині, йшлося під час прямого ефіру на ОДТРК «Сівер-Центр» 27 червня 2013 року за участі начальника відділу лікувально-профілактичної роботи управління охорони здоров’я ОДА Галини Лисенко та директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігоря Даниленка.

Як зазначила Галина Лисенко, зараз на первинному рівні медичну допомогу в області надають дільничні терапевти, дільничні педіатри та сімейні лікарі. Впровадження сімейної медицини на Чернігівщині розпочалося ще з 2002 року, на даний час працює 251 сімейний лікар, на засадах сімейної медицини відповідну допомогу отримує майже половина населення області. Створено амбулаторії загальної практики - сімейної медицини (ЗПСМ), відкрито центри первинної медико-санітарної допомоги. За 6 місяців поточного року більш ніж у половині районів області відбулися сесії районних рад, на які вносилися питання про створення центрів первинної меддопомоги і вони отримали схвальні рішення з боку місцевих депутатів. «Хоча зараз у таких центрах працюють дільничні педіатри та терапевти, а також сімейні лікарі, поступово там працюватимуть лише сімейні лікарі, які спостерігатимуть за здоров’ям всіх членів родини, а у разі необхідності – організовуватимуть консультації «вузьких» спеціалістів. Робота сімейного лікаря спрямовуватиметься як на встановлення діагнозу, так і на профілактику захворювань. Розпочато роботу з перенавчання педіатрів та терапевтів на сімейних лікарів. Вже цього року 30 лікарів з Чернігівщини проходять навчання на 6-ти місячних курсах для отримання кваліфікації «сімейний лікар ЗПСМ». Вони оволодівають 28 спеціальностями для того, щоб на первинному рівні надавати кваліфіковану допомогу населенню. Звісно, він не може працювати хірургом, отоларингологом чи гінекологом. Але основне його завдання – вчасно розпізнати хворобу і направити до конкретного спеціаліста». – наголосила Галина Лисенко.

«Практично завершена організаційна робота по активізації роботи центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, - зазначив Ігор Даниленко, - наш основний офіс розташований у пристосованому та зручному приміщенні по вул. Шевченка, 60 у Чернігові. Там проведено косметичний ремонт, завершується розробка проектно-кошторисної документації з реконструкції другого поверху центру, де розміщено центральну оперативну диспетчерську. Також там планується розташувати основний сервер із двома незалежними електропостачальними конструкціями для резервного джерела струму, три оптико-волоконні лінії. А ще там розташоване приміщення для 10 диспетчерів, які працюватимуть цілодобово. Треба сказати, що у цій роботі нам дуже допомагає обласна влада, яка тримає під контролем процес розбудови центру, адже розуміє його доцільність. Поки диспетчерська служба працює окремо у кожному районі і приймає виклики лише з нього. Звісно, що згодом всім керуватиме єдина диспетчерська служба, ефективність якої важко переоцінити. Більш того, ця робота не перериватиметься ні на хвилину, адже при техногенних катастрофах її функцію може взяти на себе єдина диспетчерська із сусідньої області. У цьому ми вбачаємо переваги переходу роботи колишніх станцій швидкої допомоги на сучасні рейки згідно із вимогами реформування галузі. У найближчій перспективі роботи нашого центру – створення пунктів постійного базування медичних бригад та розширення мережі пунктів у районах для забезпечення 20 хвилинного доїзду бригад до пацієнта у сільській місцевості».

Також Ігор Даниленко зауважив, що за останні півроку завдяки зусиллям обласної влади та управління охорони здоров’я облдержадміністрації вдалося у повному обсязі забезпечити бригади ліками та пально-мастильними матеріалами. Крім того, доїзд до пацієнта у встановлений термін (10 хвилин з надходження виклику) у місті – виконується на 90%, 20 хвилинний термін на селі – на 78-80%: «Стовідсотковому дотриманню термінів доїзду до пацієнта нам заважає стан автодоріг та морально-технічний стан автопарку. Втім, вже цього року за рахунок державних субвенцій наш центр очікує на надходження нових спецавтомобілів».

Таким чином, система охорони здоров’я Чернігівщини виважено реагує на вимоги сьогодення і адаптується до зростаючих потреб населення у якісній та кваліфікованій медичній допомозі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів