Меню
 
Головна arrow Новини
З 22 по 27 квітня в Україні проходитиме Європейський тиждень імунізації під гаслом «Попередь. Захисти. Зроби щеплення».

Мета провеrihдення тижня імунізації – пропаганда проведення профілактичних щеплень проти дитячих інфекційних захворювань, підвищення обізнаності населення щодо ризиків наслідків інфекційних хвороб та захисту від них за допомогою планової вакцинації.

Важливість вакцинації важко переоцінити, адже планові щеплення проти поліомієліту, правця, кашлюку, дифтерії щорічно рятують понад 3 мільйона осіб у всьому світі. Як стверджує головний позаштатний спеціаліст з дитячих інфекційних хвороб управління охорони здоров’я ОДА, завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель, відтворення населення відбувається завдяки щепленням.

«Імунізація вважається одним з найбільш ефективних, економічно доцільних методів профілактики інфекційних захворювань та попередження епідемій. Згідно зі статтею 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», щеплення проти дифтерії, кашлюку,кору, поліомієліту, правця, туберкульозу – обов’язкові і вони включаються до календаря щеплень. Усі щеплення в Україні та на Чернігівщині зокрема здійснюються відповідно до схем Національного календаря щеплень. Для створення колективного імунітету необхідно, щоб вакцинованими були 90-95% дітей, що дозволяє захистити їх від важкого протікання захворювань. Між тим, лікарям доводиться стикатися з негативним ставленням к щепленню з боку батьків, які помилково вважають, що вакцинація набагато небезпечніша, ніж сама хвороба. Я, як лікар, який близько 30 років свого професійного життя віддав лікуванню дитячих інфекцій, можу відзначити – протягом цих років я мав справу лише з двома випадками реакцій на щеплення, які були пов’язані з іншими, немедичними проблемами», - зазначає Микола Картель.

Дитячі інфекціоністи наголошують – ніхто з батьків не має права наражати свою дитину на небезпеку захворіти на висококонтагіозні хвороби, які мають непередбачуваний перебіг та здатні призвести не тільки до інвалідності, а й до смерті. У довакцинальний період кожна сьома дитина в Україні хворіла на кір, краснуху, поліомієліт. Сьогодні ж кількість таких випадків знизилася у рази, як і у рази підвищився рівень протистояння дитячого організму інфекційним захворюванням. Крім того, всі вакцини, що використовуються на території нашої держави, цілком небезпечні, адже вони проходять багаторівневий шлях досліджень щодо впливу на імунну систему дитини, не припиняються і постмаркетингові дослідження. За результатами моніторингу основних вакцин проти десяти інфекцій, похибка щодо їхньої якості практично зведена до нуля, що вказано у сертифікатах якості та товаросупровідних документах. Тому, звертаючись до батьків, педіатри, імунологи та дитячі інфекціоністи зазначають: будь-хто має право відмовитися від вакцинації, але у таких випадках батьки повинні усвідомлювати – відповідальність за здоров’я і життя дітей цілком лягає на їхні плечі.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів