Меню
 
Головна arrow Новини
7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я, який цього року присвячений боротьбі з гіпертонічною хворобою і проходить під гаслом «Слідкуйте за своїм кров’яним тиском – скоротіть ризик інфаркту та інсульту». В Україні цей день завершує Тиждень боротьби з гіпертонічними захворюваннями.

Подолання артеріальної гіпертензії – проблема надзвичайно актуальна для України загалом та Чернігівщини зокрема, адже згідно зі статистичними даними, майже 13 мільйонів українців мають підвищений артеріальний тиск, причому кожен десятий з них навіть і не здогадується, що страждає на гіпертонічну хворобу різних ступенів тяжкості.

Ця хвороба – надзвичайно підступна, адже вона здатна призвести до незворотних змін в організмі та вражає практично всі без виключення органи і системи.

«Близько 290 тисяч жителів нашої області мають підвищений артеріальний тиск. Це одна з основних причин інвалідності та смертності від захворювань серцево-судинної системи. Гіпертонічна хвороба може призводити до таких важких ускладнень, як інфаркт, геморагічний та ішемічний інсульт, ниркова недостатність, аневризма аорти та багато інших недуг, - стверджує головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер», головний позаштатний спеціаліст з кардіології управління охорони здоров’я ОДА Ігор Батог. – На жаль, вчені й досі шукають причини виникнення артеріальної гіпертензії. Втім, можна визначити основні фактори, які впливають на її виникнення: спадковість, цукровий діабет, хронічні захворювання серця, нирок, лабільність нервової системи та тривала неможливість правильно реагувати на стресові ситуації. Причинами виникнення хвороби може бути тютюнокуріння,зловживання алкоголем, нераціональне харчування, недотримання режиму дня і взагалі – нехтування засадами здорового способу життя».

Також Ігор Батог наголошує: раннє виявлення хвороби – запорука своєчасного та ефективного лікування. Якщо людина відчуває підвищену втомленість, головокружіння, періодичний або постійний головний біль – варто обов’язково звернутися до спеціаліста, можливо, що така симптоматика пов’язана із гіпертонічною хворобою. Взагалі, людині після 35-40 років необхідно якомога частіше контролювати свій артеріальний тиск, адже частина пацієнтів не відчуває жодної симптоматики і потім лікарям важко долати ускладнення.

«Проведені дослідження європейських та американських вчених свідчать про те, що особи, які мають АТ більше 140/90 мм рт.ст. – вже страждають на ті або інші ускладнення. Тому такого поняття, як «робочий тиск» або «віковий тиск» , що були популярні за часів радянської медицини, недоречні. Чернігівські медики мають всі можливості для лікування гіпертонічної хвороби та попередження її ускладнень. За останні роки ця робота значно покращилася у зв’язку із тим, що в області діє пілотний проект по забезпеченню населення доступними гіпотензивними препаратами. Лікарями загальної практики-сімейної медицині, терапевтами, кардіологами проводиться активне виявлення хворих, які включаються до спеціального реєстру. Окрім того, діє обласна Програма по запобіганню серцево-судинним та мозковим захворюванням, якою передбачено скерування осіб з підвищеним артеріальним тиском до відповідних лікувально-профілактичних закладів.

При обласному кардіологічному диспансері діє «Школа гіпертоніка», де лікарі вчать хворих своєчасно приймати лікарські препарати в залежності від індивідуального підходу до кожного пацієнта. Перш за все людина повинна замислитися над модифікацією свого способу життя – одного прийому медикаментів недостатньо для боротьби із гіпертонією. Лише комплексний підхід до причин виникнення хвороби здатен значно підвищити якість життя людини з підвищеним артеріальним тиском.

В обласному кардіологічному диспансері існує спеціалізоване відділення для лікування хворих на гіпертонію, де ми займаємося і диференціальною діагностикою хвороби за допомогою сучасного обладнання та ефективного позбавлення недугу», - зазначає Ігор Батог.

Отже, таким чином Всесвітній день здоров’я дозволить загострити на питанні боротьби з гіпертонічною хворобою уваги з боку влади, медичної спільноти та громадськості.

Прес-служба Управління охорони здоров’я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів