Меню
 
Головна arrow Новини
24 березня – Всесвітній день боротьби із туберкульозом. На Чернігівщині протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до зменшення кількості хворих на різні форми туберкульозу.

Тенденцію до стабілізації, а згодом і зменшення поширеності серед населення палички Коха (збудника туберкульозу) чернігівські фтизіатри передбачали ще кілька років тому, адже аналіз статистичних даних по Україні додає певного оптимізму лікарям, що займаються цією проблемою. За словами головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Валерія Дуброва, ще три роки тому захворюваність на туберкульоз на Чернігівщині становила 80 випадків на 100 тис. населення, минулого року ця цифра зменшилася до 60 випадків на 100 тис. ( по Україні – відповідно 82 випадки на 100 тис. населення, зменшилася до 67 на 100 тис.). Смертність від туберкульозу в області становила 22 на 100 тис. населення, минулого року – 15 випадків на 100 тис. населення, тобто, протягом останніх 10 років від різних форм туберкульозу на Чернігівщині щорічно помирало 250-300 осіб, у 2011 році - 166 хворих на сухоти.

«Позитивна динаміка щодо туберкульозу в області в першу чергу пов’язана із реалізацією на Чернігівщині Програми боротьби із туберкульозом на період 2007 - 2011 року, якою, зокрема, передбачалося безперебійне фінансування закупівлі протитуберкульозних препаратів. Також позитивний результат дало використання ефективного імуномодулятора ЕНЕРСЕЛЬ, отриманого у вигляді гуманітарної допомоги. Крім того, збільшилися витрати на харчування хворих , що лікуються у спеціалізованих закладах області з 5 грн. до 11 грн. на день, хоча і в ідеалі такі хворі повинні мати продуктів на 42 грн. на день – це, будемо сподіватися, проблема, яка може бути вирішеною найближчим часом. Є ще і інші позитивні показники та напрацювання, які свідчать, що завдяки зусиллям управління охорони здоров’я облдержадміністрації та керівництву області спеціалізована програма на Чернігівщині спрацювала успішно», - констатує Валерій Дубров.

Проте, ситуація із захворюваністю на туберкульоз серед дітей та підлітків на Чернігівщині дещо інша. За словами завідувачки дитячого відділення обласного протитуберкульозного диспансеру, головного позаштатного дитячого фтизіатра управління охорони здоров’я ОДА Катерини Звягельської, протягом останніх років також спостерігається стабілізація рівня захворюваності на туберкульоз серед дітей раннього віку – з 8 до 4 випадків у минулому році, а от підліткова захворюваність поки не знижується.

«Особливо нас турбує туберкульоз дітей першого року життя, адже ми маємо випадок відкритої форми туберкульозу легенів у трьохмісячної дитини у Чернігові. Це дитя вже протягом року лікується у нашому відділенні. Виявляються і випадки активної форми туберкульозу у породіль. Тоді ми змушені не допускати матір до дитини протягом 2-3 місяців, поки дитині не буде проведено весь комплекс профілактичних заходів. І ще одна проблема – більшість дітей до 14 років, що мають туберкульоз, ВІЛ-інфіковані. Вже цього року ми виявили таку дитину з ВІЛ-асоційованим туберкульозом. Це нас спонукає до ретельного профілактичного обстеження дитячого населення області», - стверджує Катерина Звягельська.

Втім, в області є певні процеси, що гальмують успішну боротьбу з туберкульозом. Серед них – вкрай незадовільна кадрова ситуація у фтизіатричній галузі (60-70 % лікарів – пенсійного віку, за останні роки у фтизіатрію прийшов лише один інтерн), зростання кількості випадків ВІЛ-асоційованого туберкульозу серед дорослих.

Медики впевнені, що боротьба з туберкульозом – проблема не лише фтизіатрів, нею повинні перейматися і органи місцевого самоврядування, і соціальні служби, громадські, благодійні організації. Тому є сподівання, що прийняття нової обласної Програми по боротьбі з туберкульозом, розрахованої на період до 2016 року дасть поштовх до покращення ситуації з цією підступною хворобою.

Прес-служба Управління охорони здоровя облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів