Меню
 
Головна arrow Новини
На розширеному засіданні Кабінету Міністрів Президент України В.Ф.Янукович окреслив чотири стратегічні напрямки соціальних реформ.

На розширеному засіданні Кабінету Міністрів Президент України В.Ф.Янукович окреслив чотири стратегічні напрямки соціальних реформ.

Основні з них - відновлення принципу соціальної справедливості, комплексне перетворення підходів до оплати праці та податків на соціального страхування, глибока модернізація сфери соціального забезпечення, сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць.

В медичній галузі області приділяється особлива увага соціальному аспекту організації медичної допомоги населенню.

Однією із складових модернізації сфери соціального забезпечення Президентом України визначено перехід до адресної допомоги кожній конкретній людині.

Яскравим прикладом застосування адресної допомоги хворому в сфері охорони здоров'я - є запроваджений в області порядок забезпечення ліками хворих на цукровий діабет у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» шляхом виписування пільгових рецептів лікарями амбулаторно – поліклінічних закладів за місцем проживання цього контингенту хворих. Відпуск інсулінів здійснюється через аптечну мережу. Застосування рецептурної системи забезпечення хворих інсулінами має економічні, медичні та соціальні вигоди, а саме: відсутність затрат з боку медичних закладів на транспортування, зберігання та відпуск ліків, застосування індивідуального підходу до призначення та отримання кожним хворим конкретного виду інсуліну, поліпшення диспансерного нагляду, забезпечення динамічного спостереження, своєчасної діагностики та лікування ускладнень цієї хвороби, а також відсутність нагромадження залишків препаратів.

На сьогодні на державному рівні опрацьовується питання щодо запровадження досвіду Чернігівської області у всіх регіонах України.

В області вирішене питання стовідсоткового забезпечення інвалідів Великої Вітчизняної війни з вадами слуху слуховими апаратами. З цією метою за кошти обласного бюджету було придбано 921 медиковідновлювальний засіб.

Кожного року, при формуванні обласного бюджету на охорону здоров'я передбачаються кошти на придбання слухових апаратів для дітей з вадами слуху.

Враховуючи наявність в області високоефективної діагностичної апаратури, яка дає можливість забезпечити своєчасну діагностику серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань прийнята обласна Програма «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012-2015 роки», на фінансування заходів якої в цьому році обласною державною адміністрацією виділено 700 тис. грн.

Наразі, з метою поліпшення медичної допомоги онкологічним хворим розроблена обласна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на 2012 -2016 роки.

Стовідсотково забезпечуються імуносупресивними препаратами хворі на хронічну хворобу нирок V стадії, що перенесли операцію трансплантації донорської нирки та двоє дітей після трансплантації печінки.

В області вирішене питання необмеженого доступу населення до тестування на ВІЛ, чим забезпечено право людини на інформацію про своє здоров'я, право на лікування, а значить і право на життя. Обстежено 112,5 тис. осіб, що становить 10,3% від населення області. Значною є кількість проведених обстежень за рахунок місцевого бюджету – 63,5%, це один з найкращих показників по Україні.

Станом на 01.01.2012 року в області проживає 306 дітей інвалідів хворих на дитячий церебральний параліч. Медико-соціальну реабілітацію дітей-інвалідів в області здійснює Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження». В комплексі реабілітації використовуються, в основному, немедикаментозні методи: масажі (класичний, гідро-, вібраційний, вакуумний), індивідуальна і групова лікувальна фізкультура, заняття на тренажерах, фізіотерапевтичні і електролікувальні процедури. Широко використовується психоемоційне розвантаження, аутотренінги, раціональна психотерапія та побутова реабілітація. Протягом 2011 року у Центрі медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів пройшли реабілітацію 254 дітей хворих на дитячий церебральний параліч. В стаціонарі центру «Відродження» проліковано 69 дітей-інвалідів на дитячий церебральний параліч. Для реабілітації дітей хворих на ДЦП за рахунок державного бюджету у лютому 2012 року область отримала 60 костюмів «ГРАВИТОН». За допомогою цих костюмів дитина має можливість отримати навички стояння та ходьби. Для лікування дітей хворих на ДЦП у 2011 році область отримала за рахунок державних коштів 11 фл. ботулінічного токсину типу А (препарат «Диспорт»).

З метою участі в національному проекті «Нове життя» та визначення базового закладу для створення обласного перинатального центру в області проведено внутрішній та зовнішній аудит перинатальної служби: інвентаризація матеріально-технічного стану та кадрового забезпечення закладів системи перинатальної допомоги. На даний час проводиться робота по виготовленню проектно-кошторисної документації для будівництва сучасного перинатального центру на базі Чернігівської обласної лікарні.

Поступово збільшується розмір середньої заробітної плати працівників медичної галузі (з 1447 грн. у 2010 році до 1580 грн. у 2011). В лікувально-профілактичних закладах, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік» запроваджені нові розміри мінімальної заробітної плати, ведені в дію норми щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення медичним працівникам, підвищення посадових окладів та встановлення надбавок медичним працівникам протитуберкульозних закладів. Прострочена заборгованість із заробітної плати працівникам медичної галузі області та нарахувань на неї відсутня.

З метою укомплектування лікарськими кадрами лікувально-профілактичних закладів сільської місцевості Корюківською та Куликівською районними державними адміністраціями запроваджено навчання молоді у вищих медичних навчальних закладах ІІІ – IV рівня акредитації за кошти місцевих бюджетів.

Протягом 2010 – 2011 років було забезпечено житлом 16 медичних працівників, в тому числі 3 молодих спеціалістів, медичних закладів сільської місцевості.

Забезпечується право медичних працівників, які проживають та працюють в сільській місцевості, на пільги з оплати комунальних послуг.

Питання забезпечення соціальних гарантій населенню та працівникам лікувально-профілактичних закладів області знаходиться під постійною увагою керівництва області.

Заступник начальника
А.І.Здор
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів