Меню
 
Головна arrow Новини
12 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою, пов’язаною із глаукомою.

Глаукома – загальний термін, який об’єднує низку захворювань очей, які спричинені пошкодженням зорового нерву при підвищеному, а іноді при нормальному внутрішньо очному тиску. На жаль, причина виникнення глаукоми й досі не зрозуміла. Втім, є низка факторів, що можуть вплинути на її розвиток: вік після 40 років, спадковість, супутні хвороби (гіпертонія, вегето-судинна дистонія, мігрень, цукровий діабет).

На сьогодні в області налічується 700 хворих на глаукому, серед яких 28 – у занедбаній стадії, коли зір повернути вже неможливо. Прояви хвороби надзвичайно різноманітні. На ранній стадії її перші ознаки може виявити лише лікар-офтальмолог. Однак існують симптоми, при яких до спеціаліста слід звертатися обов’язково: тупий біль в очних яблуках, скронях і потилиці, звуження та зниження зору, поява райдужного ореолу навколо джерела світла, випадіння кута зору, поява періодичного туману в очах. Як наголошує завідувач обласного центру мікрохірургії ока, розташованого на базі обласної лікарні, Ірина Биховець, рання діагностика та своєчасне лікування глаукоми залишаються єдиним на сьогодні методом попередження сліпоти, пов’язаної із глаукомою. На жаль, повністю позбавити людину цієї хвороби неможливо. Але, тільки від вас залежить, наскільки буде врятований зір , якщо вам встановлено саме такий діагноз. Тобто, якщо почати своєчасне лікування, шанси на те, що людина зможе бачити навколишній світ та вести якісне життя, значно підвищуються.

Звісно, що проблема профілактики та лікування глаукоми не обмежується лише одним днем – Всесвітнім днем боротьби зі сліпотою, пов’язаною із глаукомою. Спеціалісти - офтальмологи приймають пацієнтів у багатьох лікувально-профілактичних закладах Чернігівщини, зокрема, в спеціалізованих кабінетах поліклінік за місцем проживання. А ось 12 березня у «Центрі лазерного лікування очних хвороб та діагностики глаукоми» обласної консультативної поліклініки ( каб.206 , 2-й поверх), ви зможете не тільки виміряти внутрішньоочний тиск на сучасному безконтактному тонометрі ( до речі, єдиному в області), а також провести обстеження на лазерному поляриметрі, який надасть повну інформацію про товщину шару нервових волокон навколо зорового нерва, що починає страждати вже на начальних стадіях хвороби. Всі обстеження цілком безкоштовні.

Також спеціалісти наголошують - діагностика глаукоми – комплексна, непроста і потребує готовності до співпраці і з боку самого пацієнта. Тому будьте пильними і уважними до свого зору!

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів