Меню
 
Головна arrow Новини
Про ветеранів на Чернігівщині дбають належним чином.

За рівнем витрат на медикаменти та харчування ветеранів та інвалідів Великої Вітчизняної війни при їх стаціонарному лікуванні Чернігівщина увійшла до десятки кращих областей України. А за охопленням ветеранів амбулаторним лікуванням взагалі посідає перше місце. Така інформація прозвучала на спільному пленумі Ради Організації ветеранів України та засіданні Колегії Міністерства охорони здоров’я, які відбулися 18 листопада у Києві.

Це спільне засідання, в якому від Чернігівщини брали участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Ященко та головний лікар Чернігівського обласного госпіталю для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни Володимир Товчига, було присвячене питанням медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення ветеранів війни, праці, дітей війни, ветеранів військової служби, інших пенсіонерів, громадян похилого віку. На ньому відмічалось, що Україна відноситься до держав з високим рівнем постаріння населення, а кожен третій серед людей похилого віку є ветераном війни. На 1 січня 2010 року в Україні проживало 10 млн. літніх людей, з яких 2,4 млн. - ветерани війни, 4,6 млн. - ветерани праці, 4,7 млн. - діти війни, 250 тис. - ветерани військової служби. Завдяки збереженій системі госпіталів, госпітальних відділень та палат для ветеранів війни, всі вони в тій чи іншій мірі забезпечуються необхідною медичною допомогою - де краще, де гірше.

Детальний аналіз цієї роботи і був основною темою обговорення пленуму і колегії, які вели голова Ради організації ветеранів Петро Цибенко та Міністр охорони здоров’я України Зіновій Митник. Чернігівщина на фоні інших областей виглядала цілком пристойно - попри те, що питома вага людей похилого віку до загальної кількості населення в області є найвищою в Україні - 29% (в середньому по Україні - 24,5%).

Спеціалізовану медичну допомогу інвалідам та ветеранам війни на Чернігівщині надає обласний госпіталь на 100 ліжок. Ще 574 ліжка розгорнуто в 194-х ветеранських палатах інших лікувально-профілактичних закладів регіону. У 2010 році фінансування госпіталю, яке здійснюється з обласного бюджету, було збільшене, порівняно з торішнім, на 11% і склало 5,7 млн. грн. На медикаменти і харчування було направлено 2,1 млн. грн., що дозволило витрачати на ліки - 40 грн. на одну особу в день, на харчування - 35 грн. Упродовж 9 місяців п.р. на утримання вказаного закладу спрямовано 3,9 млн. грн., що на 294 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

Асигнування на медикаментозне забезпечення пільгових категорій населення, в тому числі ветеранів війни та прирівняних до них осіб, передбачаються в усіх районах та містах області у межах наявного бюджетного фінансування.

В рамках виконання загальнодержавних заходів щодо проведення Року ветеранів Великої Вітчизняної війни в обласному бюджеті на охорону здоров’я передбачено 460,5 тис. грн. для слухопротезування інвалідів ВВВ. На ці кошти у вересні п.р. було придбано 921 слуховий апарат, що дозволяє забезпечити ними усіх, хто потребує слухопротезування.

Окрім того, в цьому році ветеранам війни безкоштовно імплантовано 3 штучних кришталики на суму 315 грн. та 16 кардіостимуляторів на суму 148,4 тис. грн.

Чернігівським протезно-ортопедичним цехом за 9 місяців п.р. 190 інвалідів війни області забезпечені 201 протезно-ортопедичним виробом на суму 240 тис. грн. Потреба в цих виробах задовольняється повністю. Крім того, інвалідам війни видано 287 одиниць технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі, 50 інвалідних візків; 288 ветеранам та інвалідам війни встановлені квартирні телефони.

В разі потреби ветерани війни безвідмовно госпіталізуються в медичні заклади області. Торік стаціонарне лікування отримало понад 24 тисячі ветеранів (25% від загальної кількості), за 9 місяців поточного року - 16,4 тис. або 17%.

Для соціального обслуговування ветеранів, пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян в області функціонує 26 територіальних центрів. В системі праці та соціального захисту населення області діє 9 інтернатних установ, в тому числі 2 геріатричні пансіонати на 915 місць. В цих закладах створені належні умови проживання, харчування та цілодобового медичного обслуговування підопічних.

Велику увагу ветеранам війни приділяють волонтери. Вони надають допомогу в оформленні документів, обробляють присадибні ділянки, доставляють продукти харчування, готують їжу.

Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів