Меню
 
Головна arrow Новини
Колегія УОЗ розглянула низку актуальних питань.

Більшість звернень громадян, які надходять до управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, стосуються надання медичної допомоги. За 9 місяців цього року такі звернення складали майже половину від загальної кількості - 323. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, їх кількість практично не змінилася (торік було 329), а от звернень, що стосуються порядку встановлення, перегляду групи інвалідності та незгоди з рішенням МСЕК, стало менше майже наполовину - 64 проти 109 торішніх. Всі ці заяви були переглянуті з урахуванням соціального статусу громадян, а людям надані вичерпні відповіді. В складних та конфліктних випадках до розгляду залучалися досвідчені фахівці або проводився комісійний розгляд.

Звернення інвалідів і ветеранів війни та праці, багатодітних сімей, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС розглядалися начальником управління Володимиром Ященком особисто. Про все це на засіданні колегії управління охорони здоров’я говорила головний спеціаліст відділу роботи з кадрами та зверненнями громадян Галина Кудрик.

Всього за звітний період, за її словами, управління отримало 678 звернень громадян, що на 5% більше, ніж за 9 місяців минулого року. Найбільше за кількістю листів було переслано з МОЗ України - 271 або 40% та з облдержадміністрації 243(36%). На всі звернення надані вичерпні відповіді, чимало питань вирішено позитивно.

На колегії розглядалась іще ціла низка важливих питань. Вони стосувалися організації лабораторної служби, стану експертизи тимчасової непрацездатності в медичних закладах області, виконання заходів з профілактики та лікування грипу й ГРВІ, стану виконавської дисципліни, нагородження державними відзнаками.

Підбивались також підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів області за 9 місяців, розглядалися завдання щодо оптимізації їх роботи до кінця поточного року.

Особлива увага на колегії була приділена наданню медичної допомоги жінкам та дітям. Як поінформував головний спеціаліст УОЗ з акушерства та гінекології Володимир Пулін, в цьому році в області народилося на 331 дитину менше, ніж торік, а саме 7661. Стаціонарне забезпечення жінок здійснювалося з акцентом на впровадження сучасних перинатальних технологій. В області весь ліжковий фонд родопомічних закладів працює за принципом спільного пе¬ре¬бування матери та дитини, відсоток спільного перебування становить 97,1% (торік - 95,1%). У складі всіх акушерських стаціонарів області організовано 86 індивідуальних та 2 сімейних пологових зали, де проведено 3784 партнерських пологів. Це 50,2% від загальної кількості пологів (торік - 41,4%).

У поточному році на звання "Лікарня, доброзичлива до дитини" атестовані обласна дитяча лікарня, Бобровицька, Ніжинська, Чернігівська та Щорська ЦРЛ. Таким чином, в області працює вже 9 лікувальних закладів, які мають цей статус (раніше були акредитовані Чернігівський пологовий будинок, Менська, Городнянська та Новгород-Сіверська ЦРЛ).

Надзвичайно важливим і не вирішеним на сьогодні залишається питання надання кваліфікованої допомоги породіллям під час пологів. В ряді районів області кількість пологів за 9 місяців була меншою за 150, що позначається на професійному рівні лікарів та якості медичного обслуговування. Кадровий дефіцит та невелика кількість пологів обґрунтовують необхідність створення в області потужних міжрайонних акушерських відділень.

Після обговорення винесених на колегію питань учасники засідання прийняли по кожному з них ряд важливих управлінських рішень.

Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів