Меню
 
Головна arrow Новини
Мело-морозило, та ліки хворим доставлялися

Для багатьох людей минула зима була справжнім подарунком природи, за яким усі скучили. Сніг, мороз, лижі, санки, ковзани, тепла "шуба" для дерев і посівів - усе це дійсно було дуже добре. Проте був і інший бік медалі, на якому фіксувалися травми, відморожування кінцівок, дорожньо-транспортні пригоди, застрягання в заметах, протікання дахів тощо. Саме про такі неприємності згадують сьогодні працівники комунального підприємства "Ліки України", підраховуючи збитки, завдані неочікувано суворою зимою. А вони - чималі. Один лише ремонт автотранспорту дотягує до 100 тис. грн. А про відновлення аптек, постраждалих у відлигу, навіть думати страшно: на це потрібно близько півмільйона гривень.

Як розповіла генеральний директор підприємства Світлана Пасталиця, поставку медикаментів і виробів медичного призначення в усі райони області "Ліки України" здійснюють цілорічно, незалежно від пори року і віддаленості пункту призначення. Не стала винятком і щойно минула зима. Щодня, незалежно від погоди, в заметіль і найлютіший мороз завантажений транспорт підприємства розвозив лікарські засоби по райцентрах, в тому числі й найвіддаленіших, таких як Новгород-Сіверський, Коропський, Варвинський, Срібнянський, Семенівський. Звідти їх уже доправляли далі в глибинку - села і селища. За всю зиму було лише три випадки відміни рейсів, коли з районів надходило повідомлення про повну неможливість доїхати до них.

Сьогодні водії вантажівок із жахом згадують ті страшні зимові дороги, тяжку працю на них, 16-19-годинні робочі дні та пригоди, які приємними ніяк не назвеш. Перш за все, це постійні поломки в дорозі. Бувало, за один рейс машина ламалася кілька разів, як, наприклад, на шляху від Талалаївки до Прилук. Тоді водій повернувся в Чернігів аж о третій годині ночі, хоча й виїжджав о 8-й ранку. Під Корюківкою вантажівка з ліками якось надовго застрягла в заметі, а до Семенівки одного дня просто не змогла доїхати. З кожного рейсу, через морози, розбиті й заметені дороги машини "Ліків України" поверталися з якоюсь поломкою. Їх нашвидку ремонтували і наступного дня знову відправляли в путь.

Та найбільшою прикрістю в ті екстремальні дні для постачальників ліків виявилось ставлення інспекторів ДАІ до них. Одного разу, коли водій зупинив машину на автобусній зупинці, щоб відвідати туалет, стражі дорожнього порядку оштрафували його за це. На них, на жаль, не справили враження ні метрові замети обабіч дороги, які не дозволяли зупинитися деінде, ні наявність виключно на зупинці стежки до туалету, ні місія, яку в надзвичайно тяжких умовах виконував працівник комунального підприємства.

Після зимової епопеї всі 5 одиниць автотранспорту КП "Ліки України", за словами С. Пасталиці, потребують серйозного ремонту, необхідного для проходження техогляду. Все це - великі затрати, і уникнути їх неможливо.

"Автомобілісти говорять: машина не боїться пробігу, машина боїться поганих доріг, - зазначає генеральний директор. - Через незадовільний стан автошляхів у цьому сезоні наше підприємство понесло великі збитки. Шкода, що ті, хто мають дбати про стан доріг, не несуть відповідальності за наші поломки".

Великих неприємностей завдала сніжна зима завдала і аптекам комунального підприємства. В багатьох із них протекли дахи, а в шести настільки серйозно, що тепер не тільки покрівлі, а й приміщення потребують ремонту. А оскільки більшість сільських аптечних закладів "Ліків України" є неприбутковими, додаткові витрати, як і з ремонту автотранспорту, ляжуть на підприємство в цілому. Це, на жаль, може негативно позначитись на реалізації ним деяких соціальних програм і зменшить можливості з надання максимальних знижок на медикаменти для пільгових категорій населення.

У зв'язку з цим, Світлана Пасталиця звертається до постійних клієнтів аптек комунального підприємства з проханням із розуміння поставитись до ситуації і не зраджувати своїм звичкам. "Пам'ятайте: на відміну від деяких приватних аптек, ми працюємо повністю прозоро, відраховуючи 33% нашого прибутку до бюджету і соціальних фондів. І кожна копійка, десь переплачена вами в наших аптеках, іде на ваші ж пенсії і зарплати. Наше підприємство заробляє тільки на торговельних надбавках на медикаменти, і зробити їх найнижчими ми зараз просто не в змозі. Адже повинні платити зарплату своїм працівникам, оплачувати комунальні послуги, ремонтувати транспорт і приміщення аптек. Доправляючи ліки в найвіддаленіші куточки області в умовах суворої зими, ми дбали не про наживу, як часом нам закидають, а про кожного з вас. І будемо це робити надалі".


Прес-служба управління охорони здоров'я
Чернігівської облдержадміністрації

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc      E-MAIL Розробка сайтів