Меню
 
Головна arrow Новини
Чи вистачить централізовано отриманих вакцин проти вікових дитячих інфекційних хвороб для всіх малюків Чернігівщини?

Батьки , що збираються віддавати своїх дітей до дошкільних закладів, часто-густо стикаються із ситуацією, коли їм відмовляють у зарахуванні до тієї чи іншої дитячої установи через відсутність довідок про щеплення від інфекційних хвороб. Втім, це не примхи керівників ДДУ, а вимоги Закону України «Про захист населення від інфекційних захворювань», у статті 15-й якого зазначено, що «…зарахування дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров»я, в якому перебуває дитина за медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування в контакті з хворими на інфекційні захворювання або бактеріоносіями…Дітям. Які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень,відвідування дитячих закладів забороняється».

Важливість вакцинації проти інфекційних хвороб важко переоцінити. Як стверджує доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної академії післядипломної медичної освіти ім.Шупика Федір Лапій, якщо малюк не вакцинований проти, наприклад, кашлюку, то ймовірність захворювання у нього зростає на 45-50 відсотків, і якщо, навіть, така дитина буде забезпечена необхідним лікуванням та доглядом, не можна виключати появу серйозних ускладнень, що становлять неабияку загрозу для здоров»я дитини.

Батькам дітей до трьох років відома ситуація із наявними вакцинами, яких не вистачає. Таким становищем занепокоєні і в Міністерстві охорони здоров»я , яке знаходить можливість дещо покращити стан забезпечення регіонів вакцинами проти інфекційних хвороб. Зокрема, Чернігівщина отримала певну кількість препаратів для безкоштовного щеплення дітей. За словами в.о. завідувачки епідеміологічного відділу Чернігівської обласної СЕС Наталії Гуні, для потреб області від ДП «Укрвакцина» надійшло 3500 доз комбінованої вакцини для безкоштовної профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи « PRIORIX», яка закуплена за кошти державного бюджету, а також вакцину для профілактики поліомієліту 1,2,3 типів у кількості 20 тисяч доз. Всі вакцини розподілені по районних та міських СЕС.

« Втім , наявна кількість вакцин – крапля у морі, - стверджує Наталія Гуня, - з урахуванням препаратів для щеплення, які нещодавно надійшли в область, на сьогодні ми забезпечені поліомієлітною вакциною лише на 25, а вакциною КПК ( кір, паротит, краснуха) – на 35 відсотків. Попередні залишки цих вакцин становлять відповідно 28 і 11 відсотків. Як бачимо. Вакцина поставляється несистематично. А календар щеплень вимагає дотримання графіку. Тому можу порадити - в державі існує багато фірм-постачальників, які мають відповідні ліцензії на виробництво, закупівлю, зберігання і реалізацію препаратів для щеплень, аптечна мережа області може забезпечити вакциною всіх, кому це потрібно. Якщо батьки не бажають викласти певну суму для того, щоб купити вакцину в аптечній мережі, а відтак, ставитимуть під сумнів можливість перебування дитини у дошкільному закладі, в установі охорони здоров»я створюється відповідна імунологічно-щеплювальна комісія, яка вирішує «подальшу долю» кожної дитини окремо. Практика свідчить – у разі відсутності довідки про проведення щеплень батькам пропонується протягом певного часу провести щеплення своїм дітям з порушенням графіку для того, щоб не створювати загрозу іншим вихованцям дитячого колективу і реалізувати право власної дитини на здоров»я».

Прес-служба Управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів