Меню
 
Головна arrow Новини
Держава посилює боротьбу із ВІЛ – інфекціями : в Україні створено спеціальну Державну службу з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Про це повідомлено на триденній нараді головних лікарів центрів з профілактики та боротьби зі зі СНІДом з проблемних питань протидії епідемії ВІЛ/СНІД, яка завершилася у Чернігові.

Спеціалісти, що опікуються проблемою імунодефіциту, з усіх областей України зібралися у Чернігові аби обговорити шляхи подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, намітити головні напрямки співпраці медиків, соціальних служб, громадських неурядових організацій, благодійних фондів по зменшенню соціальної напруги, яку спричиняє вірус імунодефіциту та інші питання, пов»язані із боротьбою з цими небезпечними інфекціями.

Зокрема, заступник голови Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншими соціально небезпечними хворобами Олена Єщенко познайомила присутніх зі звітом про виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на період до 2013-го року.

Начальник управління охорони здоров»я Чернігівської облдержадміністрації Галина Василькова розповіла про теперішню ситуацію із ВІЛ\СНІД в області. Вона, зокрема, зазначила, що на Чернігівщині зареєстровано понад 2 тисячі ВІЛ-інфікованих (240 – хворі на СНІД). За останні 2 роки спостерігається гальмування темпів приросту захворювань ( у 2008 – му році – 26%, у 2010-му – 5%). На превеликий жаль, епідемія в області має «жіноче обличчя» - 48% жінок від загальної кількості ВІЛ-інфікованих. В регіоні прийнято Обласну програму по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, на реалізацію якої з місцевого бюджету у минулому році виділено близько 1 млн грн., на 2011-й рік передбачено 1, 6 млн грн., до 2013-го року заплановано освоїти 6,5 млн грн.. Координуючий орган цієї роботи – Обласна рада з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, яку очолює заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, представництво якої – 68% урядових організацій та 32 % неурядових, при ОДА створено між секторальну робочу групу, що виступає провідником політики ради, яка забезпечує підготовку аналітичних матеріалів. Такі ради створено в усіх містах та районах Чернігівщини, які минулого року провели понад 80 засідань, розглянувши майже 170 питань протидії ВІЛ-інфекції. Також Галина Василькова наголосила, що в області забезпечений широкий доступ населення до масового тестування на імунодефіцит, цією роботою займаються всі лікувально-профілактичні заклади. Протягом минулого року обстежено понад 103 тисячі осіб (9,3% від загальної чисельності області). За кошти місцевого бюджету проведено понад 63 тисячі тестувань – перше місце в Україні за рівнем обстеження громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів, що свідчить про високий рівень відповідальності органів місцевого самоврядування за вирішення проблеми ВІЛ/СНІДу. Особлива увага приділяється обстеженню представників груп ризику (26% у минулому році), профілактикою цих небезпечних хвороб охоплено 98% вагітних та 100% новонароджених. Рівень вертикальної трансмісії ВІЛ вдалося знизити до 4,6 % у 2010-му році. На Чернігівщині успішно діє спеціалізований заклад третинного рівня – Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, в якому надається кваліфікована медична, соціальна, психологічна та юридична допомога, є все необхідне для ефективної роботи.

Учасники наради також обговорили проекти нової нормативно-правової бази щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом, познайомилися із досвідом боротьби з імунодефіцитом в інших областях України, впровадженням засад замісної та підтримувальної терапії для наркозалежних, питаннями інфекційної безпеки донорської крові, клінічними аспектами супроводу пацієнтів, кластерними розділами інформаційного управління спеціалізованими відділеннями, а також побували в Чернігівському обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом, роботу якого визнали високоефективною.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів