Меню
 
Головна arrow Новини
ВІЛ/СНІД на Чернігівщині: загрози і шляхи подолання.

З розвитком епідемії ВІЛ-інфекції все більше людей в Україні хворіють і вмирають від захворювань, зумовлених СНІДом. Не є виключенням і Чернігівська область, яка займає своє місце в епідемічному середовищі України.

Як повідомив головний лікар Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Микола Дейкун, зараз на Чернігівщині зареєстровано та перебуває під наглядом 2193 ВІЛ-інфікованих (поширеність становить 199,1 на 100 тисяч населення) та 236 осіб, хворих на СНІД ,серед яких 4-ро дітей.

У 2010-му році в області зафіксовано 507 нових випадків ВІЛ-інфекції. Втім, спостерігається тенденція до зниження темпів приросту хвороби з 26% у 2008 році до 5% у 2010 році. Микола Дейкун пов»язує це з активним обстеженням населення на ці інфекції , адже за майже п»ятирічний термін існування Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом вдалося обстежити близько 500 тисяч жителів Чернігівщини.

Фахівець навів такі статистичні дані : найактивніше ВІЛ-інфекція поширюється у Щорському (109,3 на 100 тисяч населення), Новгород-Сіверському (90,5), Срібнянському (89,1), Прилуцькому (64,3), Козелецькому (64,2) районах та в Прилуках (89,0) і Чернігові (56,2). За віковою структурою найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції припадає на людей працездатного віку від 25 до 39 років , вона становить у середньому 69%. Якщо за попередні роки найрозповсюдженішим шляхом інфекції був ін»єкційний, поширений серед людей, хворих на наркоманію, то в 2010-му році на перше місце вийшов статевий шлях інфікування – 59%, внутрішньовенне вживання наркотичних речовин – 35%, діти, народжені від ВІЛ-позитивних матерів -1% і не уточнений шлях інфікування – 5%. На щастя, в області не зафіксовано жодного випадку інфікування через переливання крові та в результаті оперативних втручань. Серед чоловіків, що мають ВІЛ-інфекцію, переважає парентеральний шлях зараження, серед жінок – статевий. Особливість епідемічного процесу на Чернігівщині полягає у тому, що збільшилася кількість ВІЛ-позитивних жінок – у 2008 – 43%, у 2010 – 48%.

Епідемію можна подолати - наголошує Микола Дейкун. Найголовніше завдання – переривання епідемічного ланцюга з подальшою стабілізацією процесу. Враховуючи, що ВІЛ/СНІД – здебільшого поведінкове захворювання, інфікування яким напряму залежить від способу життя людини та її культури, необхідно підвищити рівень обізнаності населення щодо небезпек імунодефіциту . У цьому плані профілактика посідає чільне місце. А дотримуватися її - зовсім не складно.

Отже, для запобігання зараження статевим шляхом достатньо виважено підходити до вибору сексуального партнера і у будь-якому разі використовувати презервативи, які дають майже стовідсоткову гарантію попередження хвороби. Відмова від вживання наркотиків, використання виключно одноразових чистих шприців, застосування замісної терапії – запорука попередження інфікування парентеральним шляхом. Для того, щоб убезпечити немовлят від зараження шляхом передачі інфекції від матері до дитини, необхідно якомога раніше почати профілактичне лікування ВІЛ-інфікованої вагітної, профілактичне лікування немовлят, народжених від інфікованих матерів та відмова від грудного вигодовування, використання молочних сумішей.

В області забезпечений широкий доступ населення до тестування на ВІЛ-інфекцію на безоплатній основі. Пройти обстеження можна у будь-якому медичному закладі, в центральних районних та міських лікарнях діють «кабінети довіри». Також звертатися варто і в Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, де працюють висококваліфіковані спеціалісти, в наявності сучасне лабораторне обладнання, а головне – гарантія повної анонімності.

Прес-служба управління охорони здоров»я облдержадміністрації.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc  E-MAIL Розробка сайтів